poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Co to jest depilacja laserowa?

Kategorie bloga

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwania zbędnego owłosienia. Od innych metod wyróżnia się długotrwałym efektem idealnie gładkiej skóry. Wiązka światła lasera wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z korzeniami, właśnie z tego względu jest to rodzaj depilacji trwałej. Warunkiem uzyskania długotrwałego efektu jest dobór optymalnego czasu trwania impulsu oraz mocy, w zależności od rodzaju włosów i skóry. Konieczne jest powtarzanie zabiegów w odstępie 4-12 tygodni, ponieważ laser działa na włos jedynie w fazie wzrostu.

Obecnie jedną z najnowocześniejszych technologii, służącej usuwaniu owłosienia jest laser diodowy. Duża moc lasera zapewnia wysoką skuteczność depilacji. Natomiast dużą precyzję gwarantuje długi czas trwania impulsu. Specjalny system chłodzenia ChillTip optymalnie chłodzi powierzchnię skóry, dzięki czemu zabieg jest komfortowy. Duża głowica pozwala na szybką epilację większych partii ciała. Do najczęściej depilowanych stref należą pachy, bikini, nogi, plecy, broda i górna warga. Kosmetolog przykłada głowicę urządzenia do przygotowanej wcześniej skóry. W tym czasie melanina, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów pochłania wiązkę intensywnego światła.

Depilację laserową szczególnie zaleca się osobom, które mają tendencję do wrastania włosów oraz powstawania stanów zapalnych. Największą zaletą zabiegu jest całkowite usunięcie niechcianego owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Przeważnie po serii 4-6 zabiegów nie ma konieczności codziennego golenia ciała, co jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić dużo czasu na przykład na inny rodzaj pielęgnacji ciała.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze