poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Łysienie

Łysienie

Łysienie, czyli nadmierna utrata włosów, to problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety w różnym wieku. Choć łysienie to powszechnie występujące schorzenie, u niektórych ludzi może ono być źródłem złego samopoczucia i wstydu. Mając na uwadze tę kwestię, w klinice urody Mona Lisa w Poznaniu przygotowaliśmy ofertę leczenia nadmiernego wypadania włosów. Udając się do naszego salonu urody, masz szansę skorzystać z takich zabiegów jak mezoterapia igłowa skóry głowy lub karboksyterapia. Oba zabiegi pomagają skutecznie zahamować proces wypadania włosów, a nawet pobudzić mieszki włosowe do odnowy i produkcji nowych włosów. Dzięki oferowanym przez nas zabiegom, włosy stają się mocniejsze, gęstsze i wyraźnie zdrowsze. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym personelem!

Zabiegi przeciw wypadaniu włosów w Poznaniu – video

Zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów zaliczają się do najczęściej wykonywanych procedur w klinice urody Mona Lisa w Poznaniu. Oferujemy wiele skutecznych i bezpiecznych metod leczenia łysienia, takich jak mezoterapia igłowa i karboksyterapia. Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu preparatów zawierających cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały bezpośrednio w skalp. Blokuje to wypadanie włosów, poprawia jakość skóry głowy oraz pobudza wzrost nowych, mocnych i zdrowych włosów. Karboksyterapia to z kolei metoda, która polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla pod skórę głowy. Zwiększa to ukrwienie i przyspiesza proces regeneracji włosów. Ten innowacyjny zabieg poprawia również kondycję włosów, wzmacnia je i zapobiega przerzedzeniu. Dzięki naszej zaawansowanej technologii oraz doświadczeniu naszych specjalistów, klienci odzyskują swoją pewność siebie i piękne, gęste włosy.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy, przez niektórych nazywana mezoterapią włosów, to zabieg mający na celu zahamowanie procesu łysienia i stymulację komórek włosowych do produkcji nowych, zdrowo wyglądających włosów. Jest on przeznaczony dla osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów, choć może być przeprowadzony również profilaktycznie u osób, których problem łysienia nie dotyczy. Zabieg mezoterapii skóry głowy polega na iniekcji preparatu bogatego w składniki odżywcze w skórę głowy w celu pobudzenia mieszków włosowych do regeneracji i samoodbudowy. Podając unikalną kompozycję aminokwasów, peptydów, witamin i składników mineralnych bezpośrednio w głąb skóry, w prosty sposób można sprawić, że włosy przestaną wypadać i zaczną rosnąć szybciej.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów bywa problemem trudnym do rozwiązania, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Istnieją jednak sposoby, które pomagają mu zapobiec. Jednym z nich jest przyjmowanie specjalnych tabletek na wypadanie włosów, które zawierają składniki odżywcze, wpływające korzystnie na stan skóry głowy i włosów. Kolejnym sposobem są zabiegi na łysienie, takie jak mezoterapia igłowa czy karboksyterapia włosów. Oprócz tego warto dbać o zdrową dietę, zawierającą witaminy i minerały, które wzmacniają włosy. Ważne jest także stosowanie specjalnych kosmetyków, np. szamponów przeciw wypadaniu włosów, odżywek, peelingów trychologicznych, wcierek, itp. Należy także unikać zbyt częstego farbowania włosów oraz stosować środki kosmetyczne chroniące przed wysoką temperaturą podczas układania włosów. W przypadku, gdy nadmierne wypadanie włosów ma podłoże chorobowe, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyny wypadania włosów

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów można zaliczyć:

  • niedobór witamin i składników mineralnych – w tym żelaza, biotyny, witaminy A, witamin z grupy B, krzemu, magnezu, cynku i kwasu foliowego.
  • zaburzenia hormonalne – problemy z tarczycą, nadmiar męskich hormonów płciowych (wówczas mówimy o łysieniu androgenowym), wahania hormonalne towarzyszące ciąży i okresowi po porodzie.
  • zaburzenia dermatologiczne – grzybica, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łupież.
  • czynniki genetyczne i autoimmunologiczne – to one najczęściej odpowiadają za łysienie plackowate.
  • inne choroby i stosowanie niektórych leków – np. anemia, Covid 19, cukrzyca, toczeń rumieniowaty, kiła.
  • nieodpowiednia pielęgnacja włosów – stosowanie kosmetyków nadmiernie obciążających włosy, częste stosowanie farb do włosów na bazie amoniaku, częste stosowanie prostownic, lokówek i innych urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę, ciasne upinanie włosów.

Nadmierne wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest zjawiskiem w pełni normalnym i nie powinno budzić w nas niepokoju, o ile mieści się w granicach normy. Przeciętnie szacuje się, że dziennie można stracić nawet do 100 włosów. Jest to w pełni akceptowalne i nie ma wówczas mowy o chorobach czy konieczności ich leczenia. Problem łysienia rozpoczyna się dopiero, gdy mamy do czynienia z tzw. nadmiernym wypadaniem włosów. Gdy liczba włosów pojawiających się po nocy na poduszce, w odpływie prysznicowym lub na szczotce znacząco się zwiększa, a „łyse placki” na głowie są coraz bardziej widoczne, wówczas warto pomyśleć o terapii. Z uwagi na fakt, że łysienie często wiąże się z rozwojem chorób w organizmie lub niedoborami żywieniowymi, koniecznie należy udać się po diagnozę do lekarza. Co jednak zrobić, gdy choroby zostaną wyleczone, niedobory uzupełnione, a złe nawyki zastąpione lepszymi, a problem nadal istnieje? Wówczas warto udać się po pomoc do kliniki Mona Lisa, gdzie grono naszych specjalistów z chęcią pomoże Ci rozwiązać problem łysienia!

Wypadanie włosów w ciąży

Wypadanie włosów w ciąży jest dość rzadkie, ponieważ hormony ciążowe zwiększają tempo wzrostu włosów, a także zapobiegają ich wypadaniu. Jednak po porodzie, wiele kobiet doświadcza utraty włosów – zwykle przez od 3 do 9 miesięcy po urodzeniu dziecka. To zjawisko związane jest ze zmianami hormonalnymi towarzyszącymi okresowi połogu, zmęczeniem, stresem i brakiem odpowiedniej pielęgnacji. W tym czasie nie zaleca się przyjmowania suplementów, które mogłyby wraz z mlekiem matki przedostać się do organizmu dziecka i mu zaszkodzić. Warto natomiast wówczas pamiętać, że dobra dieta i stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych mogą pomóc w minimalizacji wypadania włosów. Po odstawieniu dziecka od piersi warto również udać się po pomoc do trychologa i skorzystać z pomocy specjalistów, np. w salonie Mona Lisa w Poznaniu.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate to choroba, która powoduje nadmierne wypadanie włosów i prowadzi do powstania łysych placków na skórze głowy. Przyczyny choroby nie są do końca jasne, jednak za najbardziej prawdopodobne uważa się problemy z układem odpornościowym oraz dziedziczność. W przypadku łysienia plackowatego odpowiednim podejściem terapeutycznym może być mezoterapia włosów, czyli iniekcja substancji aktywnych bezpośrednio w skórę głowy. Innym rozwiązaniem jest karboksyterapia, która polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę. Obie metody są skuteczne i pomagają w leczeniu łysienia plackowatego. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem, który dobierze odpowiednią terapię dla danego przypadku.

Jakie nowotwory powodują wypadanie włosów?

Wypadanie włosów bywa (choć niezwykle rzadko) objawem nowotworów atakujących organizm. Mowa tu m.in. o raku jajnika, niektórych odmianach czerniaka, raku podstawnokomórkowym i kolczystokomórkowym. Znacznie częściej łysienie występuje jednak na skutek leczenia, tj. radioterapii lub chemioterapii. Zadaniem tego typu terapii jest zahamowanie podziałów komórkowych, które mają miejsce w komórkach nowotworowych. Kuracje te nie działają jednak wybiórczo i zachodzą również w mieszkach włosowych. Po pokonaniu choroby i zaprzestaniu leczenia można jednak liczyć na odrost włosów.

Zabiegi na włosy wzmacniające – efekty przed i po

Zabiegi wzmacniające na włosy, takie jak mezoterapia skóry głowy i karboksyterapia, mogą skutecznie poprawić kondycję włosów. Mezoterapia polega na wprowadzeniu preparatu bogatego w składniki odżywcze bezpośrednio do skóry głowy, co stymuluje wzrost włosów i zwiększa ich objętość. Efekty mezoterapii są widoczne już po kilku zabiegach, a skóra głowy staje się nawilżona i zdrowa. Karboksyterapia natomiast polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, co skutkuje poprawą mikrokrążenia krwi, polepszeniem dotlenienia tkanek i pobudzeniem wzrostu włosów. Po kilku zabiegach włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące, a skóra głowy odżywiona i zdrowa.

Przeciwwskazania dla zabiegów zapobiegającym łysieniu

Przeciwwskazania do zabiegów zapobiegających łysieniu skóry głowy, takich jak mezoterapia i karboksyterapia, to przede wszystkim choroby, takie jak padaczka, choroby autoimmunologiczne czy nadciśnienie tętnicze. Ponadto nie zaleca się przeprowadzania tych zabiegów w przypadku stwierdzenia u pacjenta chorób nowotworowych, cukrzycy i przewlekłych chorób skóry. Mezoterapia skóry głowy i karboksyterapia nie są również zalecane kobietom w ciąży i karmiącym piersią, osobom z chorobami krążenia, skłonnością do powstawania blizn lub wysuszania skóry, a także osobom z aktywnymi infekcjami skórnymi. Przed przystąpieniem do tych zabiegów warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże zdecydować, czy są dla nas odpowiednie.

Pielęgnacja włosów i zalecenia po zabiegu

W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu każdorazowo informujemy naszych pacjentów na temat zaleceń pozabiegowych tak, aby zmaksymalizować efekty terapii i zminimalizować ryzyko skutków ubocznych.

W ciągu pierwszych 48 godzin po karboksyterapii i 24 godzin po mezoterapii nie należy myć włosów. Po tym czasie można używać wyłącznie łagodnych szamponów bez silnych detergentów w składzie. Trzeba pamiętać, aby delikatnie wcierać szampon palcami i dobrze spłukiwać włosy. Należy także unikać używania suszarki do włosów, prostownicy czy lokówki. Najlepiej pozwolić włosom schnąć naturalnie. Nie zaleca się również korzystania z sauny, basenów czy solarium. Po każdym zabiegu mezoterapii i karboksyterapii, ważne jest, aby pić dużą ilość wody i stosować odżywcze maski do włosów, aby zregenerować ich strukturę oraz uniknąć uszkodzeń.

Łysienie i zapobieganie wypadaniu włosów – więcej informacji na naszym blogu

Łysienie wypadanie włosów to powszechne problemy dotykające zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Na blogu naszego salonu urody Mona Lisa znajdziesz więcej informacji na temat tych problemów oraz sposobów na ich zapobieganie. Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na utratę włosów oraz jakie są najlepsze sposoby na ich ochronę i regenerację. Przeczytaj nasze porady i ciesz się pięknymi włosami!