poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki

Zmarszczki to zmiany skórne pojawiające się z wiekiem na twarzy, szyi i dekolcie. Przyczyną ich występowania jest ruch mięśni twarzy, spadek wydzielania kolagenu towarzyszący naturalnym procesom starzenia się skóry, ekspozycja na światło słoneczne, predyspozycje genetyczne i czynniki środowiskowe. Choć zmarszczki na twarzy często są postrzegane jako zjawisko negatywne, w rzeczywistości są one nieodłącznym elementem starzenia się organizmu.
W klinice urody Mona Lisa w Poznaniu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę zabiegów, których celem jest likwidacja zmarszczek obejmującą m.in. zabiegi laserowe z użyciem lasera frakcyjnegomezoterapię igłowąmasaż kobidozabieg pielęgnacyjny Geneo i radiofrekwencję mikroigłową. Oferujemy także takie metody usuwania zmarszczek jak Intraceuticals, czyli infuzję tlenową, peelingi chemiczne Dermaquest, fotoodmładzanie oraz termolifting. Wykonujemy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, tj. usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową. Jak widzisz, oferta naszej kliniki obejmuje szereg zabiegów na zmarszczki, spośród których bez wątpienia wybierzesz ten najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Zapraszamy do kontaktu!

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Zmarszczki można podzielić z uwagi na przyczynę ich powstawania oraz biorąc pod uwagę części twarzy, gdzie występują. Z uwagi na pierwszą kategorię wyróżniamy:

 • zmarszczki mimiczne – pojawiają się w wyniku ruchów mięśni twarzy;
 • zmarszczki posłoneczne – są skutkiem ekspozycji skóry na promieniowanie UV. Często występują w towarzystwie przebarwień skórnych;
 • zmarszczki senne – ich pojawienie się jest związane ze sposobem ułożenia podczas snu. Z punktu widzenia prewencji przeciwzmarszczkowej najmniej korzystne jest spanie na brzuchu;
 • zmarszczki grawitacyjne – pojawiają się z wiekiem na skutek utraty jędrności i sprężystości skóry, która przestaje stawiać opór siłom grawitacyjnym.

Z uwagi na obszar występowania zmarszczek wyróżniamy:

 • kurze łapki – czyli zmarszczki promieniście ułożone wokół oczu, których widoczność nasila się kiedy się śmiejemy lub mrużymy oczy;
 • lwią zmarszczkę – czyli pionową zmarszczkę między brwiami, która nadaje twarzy groźnego charakteru;
 • zmarszczki poprzeczne czoła – czyli zmarszczki biegnące w poprzek czoła, które widać wyraźniej, gdy uniesiemy brwi ku górze;
 • bruzdy nosowo-wargowe – czyli zmarszczki ciągnące się od nasady nosa do kącików ust;
 • zmarszczki marionetki – czyli zmarszczki ciągnące się od kącików ust ku brodzie;
 • zmarszczki palacza – czyli zmarszczki promieniście ułożone wokół ust. Przypadłość ta najczęściej dotyczy palaczy i osoby często pijące napoje przez słomkę;
 • zmarszczki królicze – czyli zmarszczki tworzące się na bokach nosa.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Proces starzenia się skóry jest naturalny i niestety nie istnieje sposób na jego całkowite zatrzymanie. Z wiekiem skóra traci jędrność i nawilżenie, a liczba włókien kolagenowych i elastynowych ulega zmniejszeniu. Drastycznie spada również stężenie kwasu hialuronowego w skórze, a hydrolipidowa bariera ochronna naskórka ulega osłabieniu, co potęguje negatywny wpływ czynników zewnętrznych na wygląd tkanek.

Choć nie ma możliwości zatrzymania wyżej opisanych procesów, zaleca się wdrożenie już w młodym wieku czynności profilaktycznych oraz unikanie czynników mających szkodliwy wpływ na stan skóry. Przede wszystkim zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów oraz przestrzeganie zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety bogatej w antyoksydanty i składniki mineralne. Umożliwia to odpowiednie odżywienie organizmu od wewnątrz i uniknięcie niedoborów żywieniowych. Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, należy również chronić skórę przed nadmiernym działaniem słońca, stosować kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe, a także regularnie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne, takie jak peelingi czy maski na twarz. Zaleca się również unikanie dymu tytoniowego, noszenie okularów przeciwsłonecznych i spanie na plecach. Dzięki temu można spowolnić proces powstawania zmarszczek oraz zachować jędrną i promienną skórę na dłużej.

Zmarszczki mimiczne – jak wygładzić twarz?

Zmarszczki mimiczne to dla większości z nas pierwszy sygnał alarmujący o upływającym czasie. Pojawiają się one w różnym wieku na skutek ruchów mięśni twarzy. Można je zaobserwować m.in. wokół oczu, na czole, w okolicach ust i między brwiami. Z biegiem czasu dochodzi do ich utrwalenia się i pogłębienia, dlatego zaleca się interwencję już we wczesnym wieku.

Zabiegiem na usuwanie zmarszczek mimicznych polecanym w naszym gabinecie kosmetologicznym Mona Lisa w Poznaniu jest np. radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na doprowadzeniu do precyzyjnej, miejscowej termolizy tkanek w celu ich pobudzenia do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W efekcie zabiegu dochodzi do przebudowy skóry, jej intensywnej regeneracji i wygładzenia. Poddając się radiofrekwencji mikroigłowej, można spodziewać się takich efektów jak wyraźny lifting skóry, spłycenie zmarszczek mimicznych, wzrost napięcia skóry oraz redukcja blizn i plam potrądzikowych. Ponadto, biorąc pod uwagę krótki czas rekonwalescencji po zabiegu, śmiało można powiedzieć, że to jeden z najlepszych zabiegów na zmarszczki mimiczne dostępnych na rynku.

Zmarszczki na policzkach – jak sobie z nimi poradzić?

Zmarszczki na policzkach to problem, który dotyka wiele kobiet. Przyczyn ich powstawania można upatrywać w utracie jędrności i gęstości skóry postępującej z wiekiem, nieodpowiednim nawilżeniu skóry oraz narażaniu jej na niekorzystne działanie środowiska, tj. smog, promieniowanie słoneczne, itp.

Zabiegiem likwidującym zmarszczki na policzkach oferowanym w Klinice Urody Mona Lisa jest np. terapia laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Polega ona na oddziaływaniu wiązką lasera na skórę w celu jej pobudzenia do odnowy. Energia emitowana przez laser wnika bowiem w głąb skóry i powoduje mikrouszkodzenia, co z kolei nasila procesy regeneracyjne i namnażanie się komórek. Efektem laserowego usuwania zmarszczek jest wyraźny resurfacing skóry, poprawa jej gęstości i elastyczności. Zmarszczki na policzkach i innych partiach twarzy zostają wypełnione, skóra staje się bardziej miękka i wyraźnie odżywiona. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów dostępnych w naszej ofercie.

Zabiegi na zmarszczki pod oczami – co warto wybrać?

Zmarszczki wokół oczu pojawiają się jako jedne z pierwszych na naszej twarzy i zaliczają się do najczęstszych przyczyn obniżonej samooceny wielu kobiet. Podobnie jak w przypadku bruzd i zmarszczek występujących w innych partiach twarzy i ciała, do przyczyn występowania zmarszczek pod oczami można zaliczyć obniżenie stężenia kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu w skórze, nieprawidłowe nawilżenie skóry i złe nawyki, np. nienoszenie okularów przeciwsłonecznych i częste mrużenie oczu.

Jednym ze sposobów na zmarszczki pod oczami rekomendowanych przez naszych ekspertów jest mezoterapia igłowa. Rozwiązanie to zalicza się do nieinwazyjnych zabiegów kosmetologii estetycznej i przynosi spektakularne rezultaty w zakresie redukcji zmarszczek pod oczami. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek preparatów leczniczych w chorobowo zmienione obszary ciała w celu ich pobudzenia do odnowy. Koktajl witaminowy podany bezpośrednio w głąb skóry pobudza syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, w efekcie czego skóra staje się sprężysta, gładka i wyraźnie młodsza.

Usuwanie zmarszczek pod oczami – odkryj nasze skuteczne metody

Innym sposobem na to jak wygładzić zmarszczki pod oczami jest ostrzykiwanie skóry preparatem kwasu hialuronowego. Substancja ta naturalnie występuje w ludzkim ciele oraz ma ogromny wpływ na nawilżenie skóry i utrzymanie jej objętości. W przypadku stosowania kwasu hialuronowego na zmarszczki pod oczami mówimy przede wszystkim o wypełnianiu doliny łez i redukcji cieniów pod oczami. Wprowadzając wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego pod skórę w okolicach oczu, można bowiem osiągnąć efekt natychmiastowego wypełnienia okolicy oka, redukcji cieni oraz odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Po zabiegu skóra staje się bardziej nawilżona, sprężysta i zdrowo wyglądająca. Ponadto można zaobserwować wygładzenie zmarszczek pod oczami i na nowo odzyskać swój młodzieńczy blask.

Zmarszczki na czole – jak skutecznie je zniwelować? – nasza oferta

Z wiekiem, kiedy skóra traci swoją elastyczność, na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki. Mają one postać poziomych linii na czole lub pionowych bruzd między brwiami. Z upływem czasu stają się coraz bardziej widoczne, a dzięki nim twarz zyskuje surowego charakteru, wygląda na smutną i zmęczoną.

Najskuteczniejszym zabiegiem przeciwzmarszczkowym popularnie stosowanym przez osoby, które chcą na dłużej zachować młody wygląd, jest botoks. Polega on na wstrzyknięciu małej dawki toksyny botulinowej w wybrane miejsca twarzy w celu unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za pojawienie się problemu. Toksyna botulinowa działa wyłącznie w obrębie mięśni, do których został podany i uniemożliwia ich kurczenie się, zapobiegając marszczeniu się skóry na czole. To skuteczna metoda na poprawę kondycji skóry i redukcję zmarszczek na czole. Poddając się zabiegowi w salonie Mona Lisa w Poznaniu, możesz być pewna spektakularnych efektów przy jednoczesnym braku ryzyka efektu maski.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? – zobacz naszą ofertę zabiegów

Toksyna botulinowa to również najlepszy sposób na usunięcie tzw. lwiej bruzdy, czyli pionowej zmarszczki usytuowanej między brwiami. Ostrzykując mięśnie odpowiedzialne za marszczenie brwi botoksem, w prosty sposób można spowodować rozluźnienie mięśnia mimicznego i zniwelowanie lwiej zmarszczki. Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej są widoczne już po 2-4 dniach po wykonaniu zabiegu, natomiast jego finalny efekt jest widoczny po 2 tygodniach. Niekiedy w przypadku bardzo głębokich zmarszczek dla spotęgowania efektu dodatkowo stosuje się również wypełnianie zmarszczki powstałej pomiędzy brwiami kwasem hialuronowym. Zabieg ten szybko przynosi rezultaty, dzięki czemu zalicza się on do terapii przeciwstarzeniowych cieszących się największą popularnością wśród kobiet dbających o swój wygląd.

Zmarszczki pod oczami u 40-latek – jak sobie z nimi poradzić?

Jedną z najciekawszych propozycji salonu urody Mona Lisa w zakresie usuwania zmarszczek pod oczami u osób o cerze dojrzałej jest zabieg odmładzający Geneo. Jego fenomen polega na wykorzystaniu naturalnych procesów zachodzących w naszej skórze w celu uzyskania takich efektów pielęgnacyjnych jak złuszczenie zewnętrznej warstwy naskórka, przyswojenie substancji rewitalizujących i naturalne dotlenienie skóry. Na skutek zabiegu Geneo skóra zostaje ujędrniona, nawilżona i wyraźnie odmłodzona. Poddając się terapii, można również zaobserwować wygładzenie zmarszczek, redukcję niedoskonałości i przebarwień oraz poprawę kolorytu skóry. Ponadto ogromnym atutem zabiegu jest fakt, że kapsułki zawierające substancje aktywne wykorzystywane w czasie zabiegu są dobierane indywidualnie do potrzeb pacjentek naszej kliniki, w związku czym decydując się na niego, można określić swoje preferencje. Powszechnie w zabiegu Geneo stosuje się kwas hialuronowym, retinol, olej z owoców dzikiej róży, kwas kojowy i inne.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? – odkryj nasze skuteczne zabiegi

A co, jeśli mamy do czynienia ze zmarszczkami pod oczami w młodym wieku? Wówczas warto rozważyć skorzystanie z zabiegów złuszczających Dermaquest, np. Mango Lift Collagen Therapy Dermaquest. Jest to zabieg intensywnie nawilżający skórę o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Kompozycja witamin, kwasów i peptydów zaaplikowana w formie peelingu enzymatyczno-chemicznego oddziałuje na skórę, ujędrniając ją, poprawiając owal i redukując zmarszczki na twarzy. Poddając się zabiegowi, można dostrzec spłycenie zmarszczek i linii grawitacyjnych o nawet 15% w trakcie pierwszych 20 dni kuracji. Ponadto dzięki właściwościom przeciwzapalnym mangiferyny z mango, możliwe jest zaobserwowanie takich skutków zabiegu jak ujednolicenie kolorytu skóry i wybielenie przebarwień. Dodając do tego fakt, że terapia Mango Lift Collagen Therapy Dermaquest jest odpowiednia dla osób o cerze wrażliwej, śmiało można powiedzieć, że to najlepszy sposób na radzenie sobie z pierwszymi zmarszczkami pod oczami.

Usuwanie zmarszczek – skorzystaj z naszej pomocy i ciesz się młodszym wyglądem

Metodą wygładzania zmarszczek szczególnie zyskującą na popularności w ostatnim czasie jest japoński masaż twarzy Kobido Up. Stanowi on nie tylko interesującą alternatywę wobec bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, lecz również jest skutecznym sposobem na relaks i przyjemne spędzenie czasu. Zabieg ten polega na modelowaniu owalu twarzy poprzez ucisk wybranych mięśni. Nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy masaż Kobido Up jest komfortowy, bezbolesny i bezinwazyjny oraz odpowiedni dla osób z cerą wrażliwą i naczynkową. Poddając się zabiegowi, można pozbyć się obwisłych tkanek, silnie dotlenić skórę i sprawić, by wyglądała znacznie zdrowiej. W czasie zabiegu zarówno drobne, jak i głębsze zmarszczki ulegają wypłyceniu, następuje ujędrnienie i odżywienie skóry twarzy oraz jej wyraźne odmłodzenie. Masaż Kobido Up to doskonały wybór dla każdego, kto chce cieszyć się atrakcyjnym, młodym wyglądem bez konieczności poddawania się poważniejszym zabiegom na wypełnianie zmarszczek.

Jak usunąć zmarszczki na czole? – zobacz nasze specjalistyczne zabiegi

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć zmarszczki na czole, pod oczami, na policzkach, wokół ust lub na innej części twarzy, szyi lub dekoltu, koniecznie zwróć uwagę na oferowany przez nas zabieg infuzji tlenowej Intraceuticals. Polega on na wtłoczeniu za pomocą czystego tlenu i ciśnienia hiperbarycznego substancji aktywnych w głąb skóry w celu poprawy jej wyglądu. Aplikacja koktajlu składającego się z kwasu hialuronowego, witamin i antyoksydantów w newralgiczne partie ciała sprzyja odnowie biologicznej, co z kolei prowadzi do ogólnej poprawy stanu skóry. Poddając się zabiegowi, można liczyć na takie efekty jak wygładzenie i zagęszczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, redukcja zmarszczek, poprawa konturów twarzy i wyrównanie kolorytu. Zabieg Intraceuticals jest bezbolesny i tak bezpieczny, że mogą niego korzystać nawet kobiety w ciąży. Nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga rekonwalescencji, w związku z czym przez niektórych jest określany mianem zabiegu bankietowego, któremu warto się poddać przed ważnymi uroczystościami.

Zmarszczki pod oczami – jakie zabiegi są najlepsze?

Jak widzisz, oferta zabiegów na zmarszczki pod oczami salonu urody Mona Lisa w Poznaniu jest wyjątkowo szeroka i obejmuje procedury mniej i bardziej inwazyjne, skupione na danym obszarze twarzy, szyi lub dekoltu bądź mające wpływ na ogólny stan skóry naszych pacjentów. Jak zatem zdecydować, który zabieg na zmarszczki najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku? Czy można wyłonić spośród całej oferty najlepszy zabieg na zmarszczki? Niestety jest to niemożliwe. Oferowane przez nas procedury terapeutyczne różnią się od siebie znacząco i na tym właśnie polega ich świetność. Cery naszych pacjentów różnią się bowiem między sobą, tak jak i różne są ich oczekiwania, stopień zaawansowania zmian skórnych, itp. Metoda, która dla jednej osoby wydaje się być idealna, u kogoś innego może się tak dobrze nie sprawdzić. Jeśli zatem zadajesz sobie pytanie, jaki zabieg na zmarszczki pod oczami wybrać lub jak zlikwidować zmarszczki na czole, koniecznie skontaktuj się z naszym personelem. W trakcie rozmowy ustalone zostaną Twoje oczekiwania, wykluczone przeciwwskazania do zabiegów i omówiony przebieg poszczególnych zabiegów. Będziesz miała szansę wraz z naszymi doświadczonymi specjalistami wybrać terapię, która przyniesie Ci oczekiwany skutek przy jednoczesnym znikomym ryzyku pojawienia się efektów ubocznych.

Usuwanie zmarszczek pod oczami – skuteczne metody w naszym gabinecie kosmetycznym

Myślisz o zabiegach kosmetycznych na zmarszczki i zastanawiasz się, czy wybór Kliniki Urody Mona Lisa w Poznaniu to dobra decyzja? Jak najbardziej! W naszym gabinecie urody oferujemy szereg specjalistycznych zabiegów przeciwzmarszczkowych cechujących się skutecznością działania i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych urządzeń i kosmetyków najlepszych marek, dzięki czemu możesz być pewna, że oddając się w nasze ręce, jesteś pod opieką profesjonalistów. Zważywszy na bogate doświadczenie i wiedzę naszego zespołu, zapewniamy, że będziesz w pełni usatysfakcjonowana z naszych usług. Każdy zabieg przeprowadzamy z należytą uwagą i najwyższą precyzją, by móc zagwarantować naszym pacjentkom jak najlepsze rezultaty. Odwiedź nasz salon i przekonaj się na własnej skórze!

Jak wygładzić zmarszczki wokół oczu? – specjalistyczne zabiegi z oferty naszego salonu

Wygładzenie zmarszczek wokół oczu często jest jednym z nadrzędnych celów kobiet, które dbają o swoją urodę. W salonie kosmetycznym Mona Lisa w Poznaniu oferujemy specjalistyczne zabiegi, które pomagają ten cel osiągnąć i cieszyć się idealnym wyglądem skóry wokół oczu. Nasze zabiegi są wykonywane przez doświadczonych specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wygładzenie zmarszczek. Oferujemy m.in. mezoterapię igłową, uzupełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz lifting twarzy. Każdy z oferowanych przez nas zabiegów jest dobierany indywidualnie do potrzeb klientki, dzięki temu możemy zapewnić spektakularny i długotrwały efekt. Większość naszych zabiegów to terapie nieinwazyjne, co oznacza, że po ich przeprowadzeniu nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych aktywności. Ponadto warto zaznaczyć, że w naszym salonie kosmetycznym korzystamy z najnowocześniejszych metod, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów. Zapraszamy do skorzystania z naszych zabiegów i cieszenia się pięknym, gładkim i promiennym spojrzeniem!

Zmarszczki na czole – jaki zabieg wybrać?

Zmarszczki to problem, z którym borykają się niemal wszyscy. Mogą pojawić się w różnym wieku i wynikać z wielu przyczyn, np. ekspresywnych ruchów mięśni mimicznych lub naturalnych procesów starzenia się skóry. Wybór odpowiedniego zabiegu na zmarszczki wcale nie jest łatwy – na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów i technik poprawiających wygląd skóry. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaki zabieg na zmarszczki wybrać, polecamy skorzystanie z profesjonalnej porady w Klinice Urody Mona Lisa. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać zabieg najlepiej odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie wyglądała młodo i świeżo, a Ty będziesz czuć się znacznie pewniej w swoim ciele. Skontaktuj się z nami już teraz i umów się na konsultację!