poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Rozszerzone naczynka

Rozszerzone naczynka

Pękające naczynka na twarzy to problem, który dotyka osoby w różnym wieku. Można wyróżnić wiele przyczyn występowania tej przypadłości, m.in. predyspozycje genetyczne, częstą ekspozycję na niesprzyjające warunki atmosferyczne, trądzik różowaty, przyjmowanie niektórych leków i schorzenia układu krwionośnego. Osoby zmagające się z problemem zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych doświadczonych specjalistów w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu. W gabinecie kosmetycznym oferujemy laserowe zamykanie naczynek przy użyciu nowoczesnego lasera klasy premium. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, jest bezpieczny i skuteczny. Odwiedź naszą klinikę i przekonaj się jak niewiele potrzeba, aby pozbyć się nieestetycznych zmian naczyniowych i cieszyć się gładką skórą pozbawioną skaz!

Rozszerzone naczynka – co zrobić kiedy już się pojawią?

Rozszerzone naczynka krwionośne widoczne na skórze w nomenklaturze medycznej nazywane są teleangiektazjami. O ile pojedyncze żyłki na twarzy nie stanowią poważnego problemu, o tyle większa ich ilość może przeszkadzać i skłaniać do poszukiwania sposobów na pękające naczynka. Niestety metody farmakologiczne z reguły nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jedynym sprawdzonym sposobem na naczynka jest laseroterapia stosowana w salonach medycyny estetycznej, w tym w gabinecie Mona Lisa Poznań. Poddając się zabiegowi laserowego usuwania naczynek, można skutecznie pozbyć się problemu, odzyskując pewność siebie. Niestety żadna z obecnie stosowanych metod niwelowania widocznych naczynek nie przynosi trwałych rezultatów. Zamknięte naczynka powracają w innych miejscach i po pewnym czasie konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Pękające naczynka na twarzy – jak zapobiegać ich powstawaniu?

Pękające naczynka na twarzy i ciele to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Mogą pojawić się u osób w każdym wieku, a czynniki sprzyjające ich powstawaniu mają podłoże genetyczne, środowiskowe i hormonalne. Skóra z tendencją do pojawiania się „pajączków„, tzw. skóra naczynkowa, wymaga specjalnej pielęgnacji i ochrony. W ramach profilaktyki przed pękaniem naczynek zaleca się stosowanie specjalnych kosmetyków bogatych w substancje pielęgnacyjne i lecznicze, w tym np. kwas pantotenowy, witaminę E, masło shea czy glicerynę. Konieczne jest również unikanie peelingów mechanicznym i innych substancji o charakterze drażniącym, w tym sztucznych barwników, alkoholu etylowego, konserwantów, itp. Dobrym pomysłem jest także suplementacja witaminy C oraz częste spożywanie warzyw i owoców bogatych w ten składnik, a także sięganie po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery naczynkowej, np. z wyciągiem z miłorzębu japońskiego lub rutyną. Zaleca się także codzienne nakładanie na skórę kremu z filtrem przeciwsłonecznym oraz unikanie ekspozycji na słońce.

Popękane naczynka na nosie – jak skutecznie je zniwelować?

Najskuteczniejszym obecnie znanym sposobem usuwania pękniętych naczynek jest terapia laserowa. W Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu specjalizujemy się w laserowym zamykaniu naczynek na twarzy i ciele przy użyciu nowoczesnego lasera klasy premium. Metoda ta jest skuteczna i nieinwazyjna oraz polega na oddziaływaniu wiązką lasera na widoczne niedoskonałości skórne. Światło emitowane przez laser zostaje zaabsorbowane przez hemoglobinę w naczynkach krwionośnych, co prowadzi do rozpadu krwinek czerwonych, zaciśnięcia naczyń i w efekcie ich usunięcia z organizmu. Laser wykorzystywany w naszym gabinecie jest wyposażony w dwie głowice o różnych długościach fali, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie parametrów urządzenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku drobnych naczynek wykorzystujemy falę o długości 532 nm, natomiast w przypadku większych zmian skórnych sięgamy po laser o fali długości 940 nm. Oferowana przez nas metoda to skuteczne rozwiązanie w walce z widocznymi naczyniami na twarzy i ciele. Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze!

Popękane naczynka na twarzy – jak sobie z nimi poradzić?

Jeśli zastanawiasz się co na popękane naczynka na twarzy sprawdzi się najlepiej, odwiedź naszą klinikę urody, a my zajmiemy się wszystkim za Ciebie! W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu specjalizujemy się w zabiegach pielęgnacyjnych mających na celu poprawę wyglądu naszych pacjentów i pacjentek, co ma ogromny wpływ na ich komfort i pewność siebie. Każdorazowo indywidualnie podchodzimy do potrzeb naszych klientów, aby precyzyjnie na nie odpowiedzieć i móc zagwarantować jak najlepsze rezultaty wybranych terapii. Za każdym razem przed przystąpieniem do leczenia przeprowadzamy wywiad mający na celu ustalenie potrzeb i oczekiwań odwiedzających nas osób oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegów. Zawierzając naszym specjalistom, możesz być pewien/pewna, że oddajesz się w dobre ręce! Umów się na wizytę i przekonaj się o tym już dziś!

Jak zamykać naczynka na twarzy? – to warto wiedzieć

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy to bezpieczna i skuteczna metoda redukcji widoczności naczyń krwionośnych. Mimo że cechuje się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań, warto wiedzieć, że można wyróżnić kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Są to:

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • niektóre choroby skóry: bielactwo, fotodermatozy, łuszczyca, Reticularis;
 • padaczka;
 • cukrzyca;
 • nowotwory;
 • HIV;
 • WZW;
 • świeża opalenizna, np. po solarium;
 • stosowanie kremów samoopalających;
 • mechaniczne uszkodzenia skóry;
 • wszczepiony rozrusznik serca;
 • stany zapalne i infekcje skórne, np. opryszczka;
 • niektóre leki: antybiotyki, antykoagulanty, pochodne witaminy A;
 • terapie retinoidami;
 • przyjmowanie ziół światłouczulających: dziurawiec, rumianek, nagietek;
 • skłonność do powstawania bliznowców.

Dlaczego pękają naczynka na twarzy i dekolcie?

Pajączki na twarzy i dekolcie to schorzenie, które dotyczy wiele kobiet i wielu mężczyzn. Jedną z najczęstszych przyczyn tej przypadłości są uwarunkowania genetyczne. Płytko położone naczynka krwionośne z tendencją do rozszerzania się często pojawiają się pod skórą jako tzw. pajączki. Do czynników warunkujących powstawanie pajączków na twarzy i dekolcie można zaliczyć również złe nawyki, takie jak palenie papierosów, siedzący tryb życia, przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją. Wśród przyczyn pojawiania się pajączków na twarzy należy wyróżnić także wahania hormonalne oraz zaburzenia krążenia. Częstość występowania schorzenia dodatkowo zwiększa się, gdy wystawiamy się na duże wahania temperatur, spożywamy duże ilości alkoholu i kawy oraz jesteśmy narażeni na przewlekły stres. Ponadto kruchość naczyń krwionośnych postępuje z wiekiem, dlatego przypadłość ta może występować również u starszych osób na skutek naturalnych procesów starzenia się organizmu.

Jak usunąć pajączki na nogach? – skuteczne zabiegi w naszym gabinecie kosmetycznym

Pajączki na nogach to powszechny problem, który dotyka wiele osób. To nic innego jak rozszerzone naczynka krwionośne, które tworzą charakterystyczne ślady pod skórą. Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, skorzystaj z usług gabinetu kosmetycznego Mona Lisa w Poznaniu. Oferujemy skuteczne zabiegi, dzięki którym szybko i bezpiecznie pozbędziesz się rozszerzonych naczynek na twarzy. Nasza propozycja to laser klasy premium z 2022 roku, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób z pękającymi naczynkami na twarzy i dekolcie. Jest to najnowocześniejsza metoda usuwania pajączków, która działa bardzo dokładnie i precyzyjnie. Zabieg jest komfortowy i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, dzięki czemu, poddając się terapii, można cieszyć się gładką i estetycznie wyglądającą skórą w krótkim czasie. Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i wysokiej jakości usługom możemy zagwarantować Ci pełną satysfakcję z efektów. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin już dziś!

Pękające naczynka na twarzy – jak sobie z nimi poradzić? – nasza oferta

Rozszerzone naczynka krwionośne to problem, który może być źródłem dyskomfortu i obniżonej pewności siebie wielu osób. W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym klientom się z nim uporać. Oferta naszego gabinetu obejmuje m.in. zabieg zamykania naczynek laserem klasy premium. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda zamykania naczynek, dająca spektakularne efekty. Nowoczesna technologia umożliwia uporanie się z takimi problemami jak:

 • rozszerzone naczynka na twarzy, szyi, dekolcie;
 • naczyniaki rubinowe;
 • rumień na twarzy;
 • trądzik różowaty;
 • czerwieniejąca twarz.

Usuwanie naczynek na twarzy – jakie metody są najlepsze?

Jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych, z którymi borykają się ludzie na całym świecie, są rozszerzone naczynka na twarzy. Mogą one powodować kompleksy, pogarszać wygląd skóry i pozbawiać pewności siebie. Na szczęście istnieją skuteczne metody na pozbycie się tego uciążliwego problemu. Jedną z nich jest usuwanie naczynek za pomocą lasera klasy premium z 2022 roku. Ta metoda jest bardzo skuteczna i bezpieczna, a także zapewnia pacjentom pełen komfort podczas zabiegu. Laser IPL emituje wiązkę światła o długości fali 500 – 600 nm, która bezpośrednio dociera do krwi w naczynkach, a następnie je skrzepia. Procedura ta sprawia, że naczynia są usuwane z organizmu, w efekcie czego skóra na twarzy wygląda na zdrowszą i bardziej promienną.  MonSalona Lisa w Poznaniu oferuje profesjonalne i bezpieczne zabiegi usuwania naczynek na twarzy za pomocą lasera IPL. Zabiegi te są wykonywane przez doświadczonych specjalistów, co gwarantuje bezpieczeństwo i pełną satysfakcję pacjentów. Przekonaj się na własnej skórze!

Pajączki na twarzy – odkryj nasze zabiegi

Zastanawiasz się jak pozbyć się naczynek na twarzy? Skorzystaj z oferty salonu urody Mona Lisa! W naszej klinice specjalizujemy się w usuwaniu naczynek na nosie, policzkach czy podbródku, dzięki czemu oddając się w ręce naszych ekspertów, możesz być pewien/pewna swojego bezpieczeństwa i pozytywnych rezultatów zabiegu. Wykorzystywaną przez nas technologię cechuje bezpieczeństwo, skuteczność i bezinwazyjność, przez co zalicza się ona do najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Ponadto przed każdym zabiegiem przeprowadzamy szczegółową konsultację, podczas której omawiamy indywidualne potrzeby i oczekiwania klientów oraz przedstawiamy plan leczenia. W Mona Lisa w Poznaniu dbamy o komfort i samopoczucie naszych pacjentów, śmiało możesz więc rozpocząć laseroterapię w naszym salonie.

Niezwłocznie umów się na wizytę w gabinecie urody Mona Lisa i ciesz się pięknym i zdrowym wyglądem twarzy. Nasze doświadczenie i profesjonalizm gwarantują satysfakcję z efektów zabiegu. Skontaktuj się z nami już dziś!

Usuwanie naczynek – o tym warto pamiętać

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że pęknięte naczynka na skórze to nie tylko problem natury estetycznej, lecz również źródło braku pewności siebie i obniżonego samopoczucia wielu osób. Niektórzy ludzie cierpią z powodu pajączków na twarzy, szyi, dekolcie i innych częściach ciała, co może prowadzić do poczucia wstydu, niepewności siebie i izolacji społecznej. Mało kto zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że schorzenie to nierzadko jest pierwszym z objawów zaburzeń krążenia, a nie wyłącznie nieatrakcyjnymi zmianami skórnymi. Pęknięcia naczynek są wynikiem osłabienia ścianek naczyń krwionośnych i często związane są z problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby skóry, choroby układu krążenia, nadciśnienie i inne. Mogą również być spowodowane genetyką, nadmiernym nasłonecznieniem, ciąży, menopauzą lub nadużywaniem alkoholu. Niezależnie od przyczyn ich wystąpienia, stopnia zaawansowania problemu czy też sposobu radzenia sobie z nim, ważne jest, aby pamiętać, że wygląd pękających naczynek może wpływać na poczucie własnej wartości i komfort psychiczny osób dotkniętych problemem. Należy szukać pomocy medycznej i kosmetycznej, jeśli potrzeba, i rozmawiać z bliskimi, aby uzyskać wsparcie i zrozumienie.

Pajączki na twarzy i dekolcie – jak wygładzić skórę?

Choć nie ma sposobu na pełne wyleczenie pękających naczynek, istnieją sposoby na ograniczenie ich widoczności i zmniejszenie ryzyka ich pojawienia się w przyszłości. Zaleca się unikanie nadmiernego narażania skóry na słońce, stosowanie kosmetyków z filtrem UV, unikanie długotrwałego przebywania w gorących miejscach i uprawiania aktywności fizycznej, która może powodować nagłe skoki ciśnienia krwi. Ponadto specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, takie jak laseroterapia, mogą pomóc w poprawie wyglądu skóry i zmniejszeniu widoczności pękających naczynek. Jeśli zmagasz się z tym problemem, warto udać się na konsultację do specjalisty, omówić problem i poszukać sposobu na jego rozwiązanie. W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu pomagamy zmniejszyć widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych, a także udzielamy wskazówek na temat pielęgnacji cery naczynkowej. Chcesz się cieszyć piękną, gładką skórą wolną od niedoskonałości? Już dziś udaj się po pomoc do naszego gabinetu!

Jak zamykać naczynka na nosie? – nasze specjalistyczne zabiegi

Jak pozbyć się naczynek na twarzy przy użyciu lasera IPL klasy premium? Terapia laserem opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Energia emitowana przez laser przechodzi przez skórę i jest kierowana bezpośrednio do naczyń krwionośnych. Tam zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę i powoduje rozpad czerwonych krwinek. W efekcie procesu dochodzi do zaciśnięcia się naczynek, które w następstwie procesów metabolicznych zostają wchłonięte przez organizm i przestają być widoczne. Pierwsze efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek są widoczne już po opuszczeniu gabinetu kosmetycznego, lecz na całkowite rezultaty należy poczekać od 2 do 4 tygodni. Sam zabieg nie trwa długo – od ok. 15 min do 1h w zależności od obszaru ciała objętego leczeniem.

Pajączki na twarzy – jakie zabiegi warto wybrać?

Usuwanie pajączków na twarzy laserem IPL klasy premium w salonie urody Mona Lisa w Poznaniu to zabieg, który zdecydowanie warto wybrać, kiedy chce się skutecznie pozbyć problemu poszerzonych naczynek. W znaczącej większości przypadków zadowalające efekty są widoczne już po pierwszej wizycie w klinice. W efekcie zabiegu laserowego zamykania naczynek na twarzy można zaobserwować wyraźną redukcję widoczności zmian skórnych. Skóra staje się gładka, jednolita i wolna od niedoskonałości. W przypadku naczyń zlokalizowanych w głębszych warstwach skóry podobne efekty można zaobserwować po skorzystaniu z serii zabiegów (ok. 4) wykonanych w odstępach 4 tygodni.

Jak usuwać pęknięte naczynka na twarzy? – zobacz nasze metody

Jeśli nie jesteś pewien/pewna czy oferta zabiegów zamykania naczyń na twarzy salonu urody Mona Lisa jest odpowiednia dla Ciebie, skonsultuj się z naszymi ekspertami już dzisiaj. Wykwalifikowany personel naszej kliniki z chęcią odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozjaśni każdą niejasność. Przed podjęciem decyzji o zabiegu zapoznaj się dokładnie z jego przebiegiem, potencjalnymi skutkami i ryzykiem oraz oczekiwanymi efektami. Nasza klinika zapewnia wysoki standard zabiegów oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta/pacjentki. Jeśli zdecydujesz się na zabieg laserowego usuwania naczynek, będziesz mógł/mogła liczyć na nasze wsparcie i profesjonalną opiekę przez cały czas trwania procesu rekonwalescencji. Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym salonie!

Zabiegi na naczynka na twarzy – skorzystaj z naszej pomocy i ciesz się piękną skórą

W Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu oferujemy kompleksową pomoc w zakresie usuwania naczynek i pajączków na twarzy i dekolcie. W naszym gabinecie podchodzimy do zagadnienia całościowo – rozpoczynając od wywiadu lekarskiego i przekazania porad dotyczących zachowania przed zabiegiem, przez przeprowadzenie zabiegu, po udzielenie wskazówek dotyczących postępowania w czasie rekonwalescencji. W Klinice Urody Mona Lisa dbamy o zdrowie i komfort naszych pacjentów, dlatego każdorazowo przed przystąpieniem do procedury zamykania naczynek laserem, wykluczamy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Postępując w ten sposób, nie tylko redukujemy ryzyko pojawienia się skutków ubocznych laseroterapii, lecz również zyskujemy pewność osiągnięcia jak najlepszych efektów.

Jak usunąć pajączki i rumień na twarzy? – specjalistyczne zabiegi w naszym gabinecie kosmetycznym

Pajączki i rumień na twarzy to kosmetyczny problem, który często dotyka wiele kobiet i mężczyzn. Jak usunąć te nieestetycznie wyglądające naczynka? W naszym gabinecie kosmetycznym Mona Lisa w Poznaniu oferujemy specjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL. Jest to nowoczesne urządzenie, które oddziałuje bezpośrednio na pajączki i usuwa je bezboleśnie. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka, a efekty są widoczne już po pierwszej sesji. Na uwagę zasługuje również wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu zapewniony dzięki profesjonalnemu podejściu naszego personelu do pacjentów i pacjentek oraz wysokiej jakości sprzętowi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetycznego i pozbycia się problemu pajączków na twarzy.

Popękane naczynka na twarzy – nasza oferta zabiegów

Oferta zabiegów usuwania naczynek na twarzy i ciele salonu urody Mona Lisa w Poznaniu obejmuje terapię laserem o długości fali 500-600 nm. Parametr ten jest dobierany w zależności od stopnia zaawansowania zmian skórnych i rozległości obszaru zabiegowego. Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana i obejmuje zabiegi polegające na usuwaniu pojedynczych naczynek, redukcji rumienia z wybranych partii twarzy, np. policzków lub nosa, lub też redukcji zaczerwieniania całej twarzy lub dekoltu. W efekcie oferowanych przez nas zabiegów skóra staje się gładka, promienista i pięknie rozświetlona, a Ty możesz pozbyć się kompleksów na dobre!

Usuwanie pajączków na nogach – skorzystaj z naszych usług

Podobnie jak w przypadku usuwania rozszerzonych naczynek na twarzy, również w przypadku zamykania pajączków na nogach, oferta salonu urody Mona Lisa jest bardzo szeroka. Oferujemy usuwanie popękanych naczynek na twarzy i dekolcie. Pomożemy Ci usunąć pojedyncze popękane żyłki, jak również możesz na nas liczyć w przypadku bardziej zaawansowanych zmian skórnych o dużej rozległości czyli rumieniu. W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu doskonale wiemy, jak dokuczliwym problemem dla wielu osób potrafią być widoczne naczynka na twarzy, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc klientom naszej kliniki odzyskać gładką skórę wolną od niedoskonałości.

Zabiegi na naczynka na twarzy – co warto wybrać?

Podjąłeś/-aś już decyzję o laserowym usuwaniu pajączków na nogach lub rozszerzonych naczynek na twarzy, lecz nie jesteś pewien/pewna czy salon urody Mona Lisa w Poznaniu to doby wybór? Jak najbardziej! W naszym gabinecie dysponujemy wysokiej jakości laserem IPL, który jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do usuwania naczynek i pajączków. Nasza kadra to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy indywidualnie dobiorą odpowiednie parametry zabiegu, tak aby był on skuteczny i bezpieczny. W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu posiadamy także szeroką gamę innych zabiegów poprawiających estetykę skóry twarzy i ciała. Odwiedź nas i przekonaj się, że warto!

Zabiegi na naczynka – poznaj naszą ofertę

Salon urody Mona Lisa w Poznaniu zaprasza do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty zabiegów na naczynka. Oferujemy profesjonalne i skuteczne metody walki z problemami cery naczynkowej, dzięki którym Twoja skóra może odzyskać swój naturalny wygląd. Nasza oferta to laseroterapia pozwalająca na precyzyjne usuwanie naczynekLaserowe usuwanie naczynek to nowoczesna i bezpieczna metoda, która umożliwia usunięcie zmian widocznych na twarzy, szyi i dekolcie, a także na kończynach. W naszym salonie korzystamy z najnowszej generacji lasera IPL, który pozwala na bardzo precyzyjnie przeprowadzanie zabiegów przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka uszkodzenia skóry. Zadbaj o swoją skórę i odwiedź nasz salon, aby cieszyć się piękną, zdrową skórą bez niedoskonałości. Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta i gwarantujemy pełną dyskrecję podczas wykonywania zabiegów. Sprawdź teraz!