poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Cellulit

Cellulit – Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Zastanawiasz się jak szybko pozbyć się cellulitu z ud, pośladków albo brzucha? Mimo stosowania drogeryjnych specyfików, wykonywania ćwiczeń na pozbycie się cellulitu i zdrowej diety nie potrafisz pożegnać się z pomarańczową skórką raz na zawsze? Nic w tym dziwnego! Szacuje się, że z problemem cellulitu zmaga się nawet 90% kobiecej populacji. Nawet szczupłe i aktywne fizycznie osoby potrafią polec w walce z cellulitem na udach bądź pośladkach, stosując domowe metody pielęgnacji. Jeśli i Ty robisz wszystko, co w Twojej mocy, a mimo to nie możesz się go pozbyć, jesteś w dobrym miejscu! W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę najskuteczniejszych zabiegów na cellulit. Odwiedzając naszą klinikę, masz szansę skorzystać z takich sposobów na pozbycie się cellulitu jak fala uderzeniowa akustyczna, fala elektromagnetyczna, antycellulitowy masaż próżniowy czy karboksyterapia. Przyjdź i pozbądź się cellulitu raz na zawsze!

Co to jest cellulit i jak z nim walczyć?

Nim przejdziemy do omówienia sposobów na cellulit, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest cellulit i dlaczego zmaga się z nim tak wiele kobiet na całym świecie. Otóż cellulit (lub skórka pomarańczowa jak wolą mówić niektórzy) to niewłaściwie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Cellulit najczęściej objawia się jako nierówności widoczne na skórze w większym lub mniejszym stopniu w zależności od stopnia zaawansowania przypadłości. Problem ten dotyczy w znacznej większości kobiet z uwagi na ich gospodarkę hormonalną oraz odmienne niż w przypadku mężczyzn usytuowanie tkanki łącznej.

Istnieje wiele sposobów na walkę z cellulitem w domu. Chcąc zadbać o gładką, zdrowo wyglądającą skórę, należy pamiętać o regularnej aktywności fizycznej i włączyć do swojego codziennego harmonogramu takie ćwiczenia na cellulit jak choćby jazda na rowerze, przysiady, aerobik czy pływanie. Należy również zadbać o zbilansowaną dietę bogatą m.in. w warzywa i owoce, pełnoziarniste pieczywo, tłuste ryby, orzechy i ziarna. Coraz większą popularnością cieszą się także rękawice i masażery z gumowymi wypustkami przeznaczone do wykonywania samodzielnego masażu antycellulitowego. Masując dolne partie ciała z dołu ku górze w kierunku serca szorstką rękawicą, można bowiem pobudzić krążenie krwi i limfy i tym samym zredukować cellulit. Metody te nie zawsze jednak przynoszą spektakularne efekty, przez co, aby pozbyć się cellulitu, nierzadko trzeba skorzystać z pomocy fachowców w salonach urody.

Jak powstaje cellulit i jak mu zapobiegać?

Cellulit powstaje poprzez ucisk adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, które zwiększając się, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. W następstwie ucisku dochodzi do miejscowego osłabienia przepływu limfy i krwi oraz dysfunkcji przemiany materii w komórkach. W efekcie zaburzeń pracy komórek pojawia się problem z usuwaniem toksyn oraz przyswajaniem tlenu i składników odżywczych. Produkty metabolizmu nie mają jak wydostać się na zewnątrz, w związku z czym naciskają na tkankę łączną, co objawia się właśnie zmianami skórnymi w formie cellulitu.

Zapobieganie cellulitowi sprowadza się do unikania czynników zwiększających ryzyko jego wystąpienia, tj. siedzącego tryby życia, noszenia zbyt ciasnych ubrań, nadwagi i częstych zmian masy ciała, stosowania używek czy niezdrowej diety.

Rodzaje cellulitu – poznaj różnice i wybierz właściwy zabieg

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jak się pozbyć cellulitu, w pierwszej kolejności warto określić, z jakim rodzajem cellulitu mamy do czynienia – wodnym czy tłuszczowym. Otóż ten pierwszy pojawia się w wyniku gromadzenia się nadmiernej ilości wody w organizmie. Przyczyną jego powstawania może być np. zaburzona gospodarka hormonalna lub nadmiar soli i przetworzonej żywności w diecie. Cellulit tłuszczowy natomiast towarzyszy najczęściej nadwadze i otyłości, choć może być również efektem szybkiej redukcji masy ciała. Różnice między oboma rodzajami można także dostrzec, analizując ich zachowanie się. Cellulit wodny jest widoczny dopiero po ściśnięciu skóry i objawia się w postaci podskórnych grudek. Cellulit tłuszczowy natomiast jest wyraźnie widoczny nawet bez uciskania skóry i ma charakter nierównych bruzd. Niekiedy może być również bardzo bolesny i wrażliwy na dotyk.

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem cellulitu masz do czynienia, w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu z chęcią pomożemy Ci pozbyć się tej przykrej dolegliwości i odzyskać pewność siebie!

Cellulit na nogach – jakie zabiegi wybrać, aby go zniwelować?

Cellulit na nogach dla wielu kobiet może być poważnym problemem estetycznym oraz źródłem braku pewności siebie i obniżonej samooceny. Szczególnie latem, gdy pogoda zachęca do noszenia krótkich spódniczek i spodenek, nieatrakcyjnie pofałdowana skóra na udach i łydkach może stanowić poważny problem. Na szczęście w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu mamy na to sposób. Bogata oferta naszego salonu obejmuje szereg profesjonalnych zabiegów antycellulitowych, spośród których nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb. Nasza oferta obejmuje m.in. falę uderzeniową, falę elektromagnetyczną firmy Deka, zabiegi antycellulitowe masażu próżniowego i karboksyterapię. Przyjdź i przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od gładkiej, atrakcyjnej skóry wolnej od cellulitu.

Cellulit na brzuchu – co zrobić aby go zredukować?

Nadmiar tkanki tłuszczowej w tej partii ciała, zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne – przyczyn pojawiania się cellulitu na brzuchu może być wiele. Niestety niezależnie od powodu, z reguły trudno się go pozbyć. Jeśli i Ty odczuwasz narastającą frustrację i nie masz więcej pomysłów jak pozbyć się cellulitu z brzucha, udaj się do salonu urody Mona Lisa po rady ekspertów. Nasz doświadczony personel z chęcią pomoże Ci rozwiązać ten przykry problem, dobierając terapię do Twoich indywidualnych potrzeb. Po konsultacji medycznej oraz ustaleniu oczekiwań i harmonogramu działania zostaniesz poddana profesjonalnym zabiegom antycellulitowym, w efekcie których szybko zapomnisz o problemie.

Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Uda to partia ciała, gdzie najczęściej pojawia się cellulit. Niestety nawet stosując drogie preparaty antycellulitowe, masaż naprzemiennie ciepłą i zimną wodą oraz inne praktyki polecane na forach internetowych, niezwykle trudno się go pozbyć. W Klinice Urody Mona Lisa można jednak znaleźć wiele różnych metod walki z cellulitem. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb oraz stopnia zaawansowania problemu, dlatego zdecydowanie polecamy kontakt z naszym gabinetem urody. Wybór odpowiedniej metody leczenia cellulitu oraz przestrzeganie zaleceń specjalisty to prosta droga, by cieszyć się spektakularnymi efektami w krótkim czasie.

Cellulit na udach – jakie zabiegi warto wybrać?

Oferta pielęgnacji skóry z cellulitem Kliniki Urody Mona Lisa w Poznaniu obejmuje następujące zabiegi:

 • Zabieg falą uderzeniową akustyczną – Generując fale akustyczne o odpowiedniej częstotliwości, pobudza się krążenie w głębszych warstwach skóry, w efekcie czego dochodzi zmniejszenia cellulitu, wyszczuplenia wybranych partii ciała i poprawy jędrności skóry;
 • zabiegi falą elektromagnetyczną firmy Deka – Wykorzystując unikalne mikrofale Coolwaves, doprowadza się komórki tłuszczowe do stresu metabolicznego i zmiany struktury chemicznej tłuszczu w nich zawartego, a w efekcie ich wydalenia. Zabieg ten to znakomity sposób nie tylko na redukcję cellulitu na udach, lecz również zmniejszenie tkanki tłuszczowej i modelowanie kształtu wybranych partii ciała;
 • Masaż próżniowy urządzeniem klasy premium – Za sprawą innowacyjnej technologii doprowadza się do przyspieszenia metabolizmu komórek tłuszczowych, w efekcie czego dochodzi do ich naturalnego zmniejszenia i wydalenia z organizmu, a tym samym wyraźnej redukcji cellulitu.
 • Karboksyterapia – To jeden z najbardziej skutecznych sposobów usuwania cellulitu polegający na wtłoczeniu dwutlenku węgla do tkanek śródskórnych, co skutkuje poprawą mikrokrążenia i usprawnieniem procesów metabolicznych.

Cellulit na pośladkach – jak skutecznie zwalczyć problem?

Pośladki to kolejna partia ciała, gdzie cellulit występuje, a nie jest mile widziany. Przyczyny jego występowania są takie same jak w przypadku ud, łydek i brzucha – źle zbilansowana dieta, brak aktywności fizycznej, stosowanie używek i zaburzenia hormonalne. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, jego usunięcie może być łatwiejsze bądź trudniejsze. Warto jednak wiedzieć, że w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu specjalizujemy się w niwelowaniu nawet bardzo zaawansowanego cellulitu 4 stopnia, dzięki czemu możemy pomóc Ci przywrócić idealny wygląd sylwetki. Odwiedź naszą placówkę, skonsultuj się z naszymi specjalistami i odzyskaj pewność siebie!

Jak pozbyć się cellulitu na udach? Nasze specjalistki pomogą Ci wybrać najlepszy zabieg

Oferta niwelowania cellulitu z pośladków, ud i brzucha salonu urody Mona Lisa obejmuje takie zabiegi jak fala uderzeniowa akustyczna, zabiegi falami elektromagnetycznymi firmy Deka, antycellulitowy masaż próżniowy i karboksyterapia. Skąd jednak wiedzieć, który zabieg najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku? Samodzielne ustalenie tej kwestii jest trudne, dlatego zachęcamy do kontaktu z ekspertami z dziedziny kosmetologii w salonie Mona Lisa w Poznaniu. Nasi specjaliści z chęcią przeprowadzą z Tobą wywiad, ustalając Twoje oczekiwania, cele i harmonogram leczenia. W czasie wywiadu zostaną również wykluczone ewentualne przeciwwskazania do wykonania oferowanych przez nas zabiegów antycellulitowych tak, byś miała pewność ich skuteczności i bezpieczeństwa.

Zabieg na cellulit – pozbądź się go raz na zawsze z naszą pomocą

Jednym z największych atutów zabiegów usuwających cellulit dostępnych w ofercie salonu urody Mona Lisa w Poznaniu jest ich skuteczność. Decydując się na zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym Mona Lisa, możesz być pewna, że w krótkim czasie pozbędziesz się cellulitu i uzyskasz gładką, jędrną skórę. Zabiegi antycellulitowe w naszym salonie urody wykonujemy za pomocą najnowocześniejszych urządzeń i technik. W zależności od stopnia zaawansowania problemu proponujemy różnorodne opcje np. falę uderzeniową akustyczną, zabiegi fal.ą elektromagnetyczną firmy Deka, zabieg antycellulitowy masaż próżniowy i karboksyterapię. Dzięki odpowiednim zabiegom na cellulit pomożemy Ci nie tylko skutecznie zredukować tkankę tłuszczową, ale również usprawnić krążenie krwi i limfy, co dodatkowo przyspieszy Twój metabolizm i wspomoże usuwanie toksyn.
Podczas konsultacji przed wykonaniem zabiegów kosmetycznych na cellulit, nasz kosmetolog dokładnie oceni stan Twojej skóry i dobierze formę terapii indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Gwarantujemy, że trakcie zabiegu będziesz czuła się komfortowo i bezpiecznie, a po jego zakończeniu będziesz mogła wrócić do codziennych aktywności bez żadnych ograniczeń.

Jak zwalczyć cellulit? Nasze zabiegi są skuteczne i bezpieczne

Kolejnym, obok skuteczności, atutem zabiegów przeciw uporczywemu cellulitowi na udach, pośladkach i brzuchu, przeprowadzanych w gabinecie urody Mona Lisa w Poznaniu jest ich bezpieczeństwo. Każdorazowo przed zabiegiem nasz doświadczony personel przeprowadza wywiad medyczny z osobami, które chcą zostać objęte leczeniem, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegów i zagwarantować każdej klientce maksimum bezpieczeństwa i jak najlepsze rezultaty. W Mona Lisa Poznań wszystkie zabiegi na pozbycie się cellulitu przeprowadzamy wyłącznie przy użyciu certyfikowanego sprzętu, przez co cechuje je wysoki poziom bezpieczeństwa i niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Oferowane przez nas procedury są nieinwazyjne, dzięki czemu bez obaw możesz udać się do naszego salonu i poprawić wygląd swojej sylwetki przy pomocy naszych specjalistów.

Zabiegi na zaawansowany cellulit – co zrobić, gdy problem jest poważniejszy?

A co jeśli zmagasz się z uporczywym cellulitem 4 stopnia i już dawno straciłaś nadzieję na usunięcie problemu? W takiej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego jak skorzystanie z pomocy Klinika Urody Mona Lisa w Poznaniu! Oferowane przez nas zabiegi skutkują skuteczną likwidacją cellulitu nawet w zaawansowanym stadium. Przy użyciu najnowocześniejszych technologii w dziedzinie kosmetologii jesteśmy w stanie oddziaływać na metabolizm komórkowy, w efekcie czego dochodzi do szybkiego usunięcia widocznej pomarańczowej skórki, ujędrnienia skóry oraz wyszczuplenia newralgicznych części ciała. Niezależnie od tego czy zmagasz się z cellulitem na pośladkach i udach, brzuchu czy ramionach i twarzy, zabiegi dostępne w Mona Lisa sprawią, że pozbędziesz się problemu na dobre.

Skuteczny zabieg na cellulit – przekonaj się, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić

Jeśli szukasz skutecznych zabiegów na cellulit, wiedz, że każde z proponowanych przez nas rozwiązań przynosi zadowalające rezultaty niezależnie od partii ciała objętej zmianami czy też stopnia zaawansowania problemu. Bez względu na to czy wybierzesz karboksyterapię, falę uderzeniową, falę elektromagnetyczną czy też zabieg masażu próżniowego, oprócz redukcji cellulitu, możesz również liczyć na takie efekty jak:

 • wygładzenie i poprawę napięcia skóry;
 • bardziej jędrną i elastyczną skórę;
 • redukcję wiotkości skóry;
 • wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki;
 • pobudzenie mikrokrążenia krwi i limfy;
 • zmniejszenie obrzęków;
 • poprawę samopoczucia;
 • uspokojenie i relaks w trakcie zabiegów.

Zabiegi na cellulit – skuteczne rozwiązania w naszym salonie kosmetycznym

W Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu przygotowaliśmy niepowtarzalną ofertę zabiegów antycellulitowych na uda i pośladki, brzuch, ramiona, a nawet twarz. Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby naszych klientek, oferujemy nie jeden, a aż cztery skuteczne zabiegi antycellulitowe. Korzystając z naszej oferty, możesz wybrać między różnymi procedurami i osiągnąć efekty, jakich oczekujesz. Na top 4 zabiegów na cellulit dostępnych w Mona Lisa Poznań składają się:

 • laserowe usuwanie cellulitu masażem próżniowym klasy premium;
 • terapia falami akustycznymi;
 • zabieg fali elektromagnetycznej;
 • mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla – karboksyterapia.

Jak pozbyć się cellulitu? Skorzystaj z naszych zabiegów!

Jeśli zmagasz się z cellulitem wodnym lub tłuszczowym i szukasz sposobu na jego usunięcie, dobrze trafiłaś! W Mona Lisa Poznań oferujemy skuteczne i bezpieczne zabiegi, które pomogą Ci pozbyć się problemu. Nasi specjaliści zapewnią Ci profesjonalne doradztwo oraz indywidualnie dobrany plan terapii, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dzięki naszym nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie urządzeniom możesz mieć pewność, że efekty zabiegów będą spektakularne. Zobacz, jak szybko i skutecznie możesz pozbyć się cellulitu! Skontaktuj się z nami i umów na wizytę już dziś!

Najlepsze zabiegi na cellulit – sprawdź naszą ofertę

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania jak zwalczyć cellulit i który zabieg antycellulitowy jest najskuteczniejszy, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. W Mona Lisa Poznań oferujemy wyłącznie profesjonalne zabiegi, których skuteczność potwierdzono licznymi badaniami. Nasze metody pomogą Ci pozbyć się cellulitu i poprawić wygląd Twojej skóry. Już po pierwszych zabiegach zauważysz widoczną poprawę. Na podstawie Twoich potrzeb i oczekiwań, nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią terapię antycellulitową. Oferta naszego salonu obejmuje szereg rozwiązań, dzięki czemu z łatwością wybierzesz opcję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Przekonaj się sama, jak wiele możemy zrobić dla Twojej skóry i umów się na wizytę już dziś!

Zabiegi antycellulitowe – sposób na pozbycie się cellulitu

Jeśli zmagasz się z problemem cellulitu już od dawna, dobrze wiesz, że wykonywanie ćwiczeń na cellulit na udach oraz ścisłe przestrzeganie diety na cellulit nie przynoszą tak spektakularnych efektów, jak można by tego oczekiwać. Choć codzienna pielęgnacja i stosowanie domowych sposobów na cellulit są ważne i chronią przed rozwojem problemu, niekoniecznie umożliwiają one pozbycie się go na dobre. Jeśli więc chcesz na zawsze pożegnać się z cellulitem poza masażem skóry szczotką i zdrowym odżywianiem, powinnaś również pomyśleć o profesjonalnych zabiegach na cellulit w gabinecie kosmetycznym. W Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie walki z cellulitem oraz nowoczesne metody jego usuwania. Kontaktując się z naszym gabinetem, z pewnością otrzymasz fachową pomoc i ustalisz indywidualnie dopasowany plan leczenia. Nie czekaj więc i już teraz zapisz się na wizytę w salonie Mona Lisa Poznań!

Najskuteczniejszy zabieg na cellulit – zobacz nasze zabiegi

Jeśli marzysz o gładkiej i jędrnej skórze, a cellulit jest Twoim największym wrogiem, salon urody Mona Lisa to idealne miejsce dla Ciebie. W naszym gabinecie kosmetycznym oferujemy najskuteczniejsze zabiegi na cellulit, które pozwolą Ci pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych raz na zawsze. Nasze zabiegi to nie tylko skuteczna walka z cellulitem, ale również relaks dla ciała i umysłu. Dzięki naszym doświadczonym specjalistom i przyjaznej atmosferze, z pewnością poczujesz się u nas komfortowo i bezpiecznie. Zapraszamy do odwiedzenia nas i zapoznania się z naszą ofertą. Czekamy na Ciebie!