poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Rozstępy

Rozstępy – Jak pozbyć się rozstępów poprzez zabiegi?

Rozstępy to wrzecionowate pasma widoczne na udach, brzuchu, ramionach, pośladkach i innych częściach ciała, pojawiające się gdy skóra rozciąga się ponad granice swojej elastyczności. W efekcie przerwania włókien elastynowych i kolagenowych na powierzchni skóry pojawiają się długie, wąskie, równolegle ułożone blizny, które mogą być źródłem kompleksów i złego samopoczucia zwłaszcza u kobiet. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem. W gabinecie urody Mona Lisa w Poznaniu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę zabiegów na rozstępy, spośród których nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb. Oferujemy m.in. radiofrekwencję mikroigłową, peelingi chemiczne, karboksyterapię, laserowe usuwanie rozstępów i mezoterapię igłową. Korzystając z naszej pomocy, masz szansę usunąć rozstępy raz na dobre i na nowo cieszyć się gładką, zdrowo wyglądającą skórą wolną od niedoskonałości!

Usuwanie rozstępów w Poznaniu – video

Salon urody Mona Lisa w Poznaniu oferuje szeroką gamę zabiegów, w tym również usuwanie rozstępów. Jako specjaliści w dziedzinie urody, oferujemy najskuteczniejsze metody terapii rozstępów, w tym karboksyterapię, mezoterapię i laseroterapię. Karboksyterapia to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla pod skórę. W ten sposób pobudza się mikrokrążenie, co prowadzi do regeneracji skóry i poprawy jej elastyczności. Mezoterapia na rozstępy polega na wstrzykiwaniu pod skórę specjalistycznych preparatów, które działają regenerująco i wzmacniająco na skórę. Laseroterapia na rozstępy to z kolei zabieg polegający na naświetlaniu wiązką światła chorobowo zmienionych obszarów skóry. Światło lasera, wnikając w głąb skóry, powoduje mikrouszkodzenia, co stymuluje naturalne procesy odbudowy i prowadzi do regeneracji tkanek. W salonie Mona Lisa klienci mogą liczyć na fachową opiekę oraz wysokiej jakości zabiegi, które pozwalają na skuteczne pozbycie się rozstępów i poprawienie wyglądu skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów – najważniejsze informacje

Jednym z zabiegów na rozstępy cieszącym się największą popularnością w naszym salonie urody jest usuwanie rozstępów laserem Clear+Brilliant. Terapia laserowa polega na precyzyjnym kierowaniu wiązki lasera na chorobowo zmienione obszary skóry. Światło lasera, wnikając w głąb skóry, uszkadza jej drobne fragmenty, co z kolei skutkuje intensyfikacją procesów regeneracyjnych. W efekcie laseroterapii rozstępów dochodzi do wzmożenia produkcji włókien kolagenu i elastyny i tym samym redukcji widocznych blizn i przebarwień. Po terapii skóra wygląda zdrowiej, jest bardziej gęsta, miękka i gładka.

Rozstępy – czym są i skąd się biorą, w jakich sytuacjach powstają?

Rozstępy to powszechny problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Są to białe lub czerwone prążki na skórze, które powstają w wyniku rozciągania tkanki łącznej. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, piersiach i pośladkach. Przyczyny ich powstania są różne – mogą być związane z szybkim przybieraniem na wadze, szybkim wzrostem w okresie dojrzewania, ciążą, a nawet ze zbyt intensywnym treningiem fizycznym. Rozstępy to nic innego jak drobne pęknięcia skóry, które po jakimś czasie zaczynają przypominać blizny. Niestety, są one bardzo trudne do usunięcia i najczęściej wymagają interwencji specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich pojawienia się na skórze, warto zadbać, aby była odpowiednio nawilżona i elastyczna, a także utrzymywać stabilną wagę oraz regularnie się ruszać. W przypadku ciąży natomiast bardzo ważne jest regularne stosowanie specjalnych kremów i olejków, które redukują ryzyko powstawania rozstępów.

Rozstępy po ciąży – jak sobie z nimi radzić

Rozstępy to jedna z najczęstszych przypadłości skórnych po ciąży. Dla wielu kobiet potrafią być one źródłem dyskomfortu i obniżonej pewności siebie. Na szczęście, współczesna kosmetologia oferuje szereg metod usuwania rozstępów po ciąży. W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu specjalizujemy się w zabiegach, które pomagają rozwiązać ten problem. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest mezoterapia igłowa na rozstępy. Polega ona na wprowadzeniu substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry, co pobudza ją do regeneracji i wzmaga produkcję kolagenu. Oferujemy również zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który jest w stanie stymulować skórę do produkcji nowych tkanek. Innymi propozycjami dostępnymi w naszej ofercie są peelingi chemiczne, radiofrekwencja mikroigłowa czy karboksyterapia. Nasza wykwalifikowana kadra dobierze najlepszą metodę dla Ciebie, abyś mogła cieszyć się piękną skórą i odzyskać pewność siebie.

Rozstępy po odchudzaniu

Rozstępy po odchudzaniu to stosunkowo powszechny problem, którego nie każdy jest świadomy, rozpoczynając swoją przygodę z dietą. O ile bowiem w przypadku ciąży czy nagłego przyrostu masy mięśniowej rozstępy nikogo nie dziwią, o tyle w przypadku odchudzania potrafią one budzić zaskoczenie. U osób, które nagle tracą kilogramy rozstępy pojawiają się w miejscach, gdzie wcześniej skóra była napięta. Ich występowanie może wynikać, np. ze źle zbilansowanej diety i niedoborów żywieniowych powodujących osłabienie skóry. W salonie urody Mona Lisa w Poznaniu, osobom zmagającym się z problemem rozstępów po odchudzaniu specjaliści oferują szeroką gamę terapii leczniczych. Odwiedzając naszą klinikę, możesz być pewien, że w zależności od stopnia zaawansowania problemu, nasi kosmetolodzy zarekomendują Ci odpowiednią terapię, która skutecznie zapobiegnie dalszemu rozwojowi rozstępów i usunie już istniejące plamy. Dzięki opiece naszych ekspertów, masz szansę poczuć się pewniej i cieszyć się piękną, gładką skórą.

Rozstępy u nastolatków

Rozstępy to problem, z którym zmagają się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i nastolatkowie. Najczęstszą przyczyną ich powstawania u osób młodych jest gwałtowne rozciąganie skóry towarzyszące szybkim przyrostom wzrostu lub masy ciała. Nastolatkowie podlegają szczególnie dużym zmianom fizycznym, przez co ich skóra jest bardziej podatna na rozstępy. W połączeniu z ciągłymi zmianami hormonalnymi, może to skutkować licznymi pasami widocznymi na skórze. Leczenie rozstępów u nastolatków jest możliwe, a klinika urody Mona Lisa w Poznaniu oferuje wiele innowacyjnych metod. W naszej ofercie znajdziesz między innymi laserowe usuwanie rozstępów, mezoterapię igłową czy karboksyterapię. Specjaliści w klinice Mona Lisa zadbają o to, aby każdy pacjent mógł cieszyć się gładką i elastyczną skórą bez widocznych rozstępów.

Rodzaje rozstępów

Rozstępy to tworzące się na skórze paski o nieregularnym kształcie, które pojawiają się wskutek nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Ich kolor może być różny – biały, różowy lub czerwony, w zależności od czasu, który upłynął od ich powstawania. Czerwone rozstępy to pierwsze stadium, w którym naczynia krwionośne są jeszcze widoczne, a stan zapalny zaogniony. Niekiedy mogą one mieć bardzo intensywne czerwono-fioletowe zabarwienie. Białe rozstępy to z kolei zmiany najstarsze wiekiem, powstałe na skutek uszkodzenia włókien kolagenowych w skórze dawno temu. Cechuje je perłowe zabarwienie i wygląd przypominający blizny. Różowe rozstępy to natomiast stadium pośrednie pomiędzy rozstępami czerwonymi a białymi. Niezależnie od koloru, rozstępy mogą być przyczyną kompleksów u wielu ludzi.

Rozstępy czerwone

Rozstępy czerwone to pierwsza faza rozstępów, tzw. faza zapalna. Okres jej trwania wynosi od ok. 12 do 24 miesięcy. W tym czasie utrzymuje się miejscowy stan zapalny i niewielki obrzęk. Można również zaobserwować rozszerzenie naczyń krwionośnych z wewnętrznym naciekiem limfocytarnym. Można wówczas także odczuwać lekki swąd. Faza zapalna to najlepszy moment na rozpoczęcie kuracji leczniczej i zwrócenie się o pomoc do specjalisty.

Białe rozstępy

Białe rozstępy to natomiast tzw. faza zanikowa (lub faza dojrzewania) rozstępów. W tym czasie stany zapalne w obrębie blizny ulegają wygaszeniu, a zmiany skórne zmieniają barwę na perłowo-białą. Pasma rozstępów ulegają spłaszczeniu lub wklęśnięciu i pomarszczeniu. Można je wyczuć pod opuszkami palców jako subtelną nierówność skóry. Zagęszczenie komórek odpowiadających za zabarwienie skóry w obrębie blizny jest mniejsze niż w skórze zdrowej, przez co rozstępy są wyraźnie jaśniejsze od otaczających je tkanek.

Różowe rozstępy

Niekiedy mówi się również o rozstępach różowych, jednakże w praktyce to nic innego niż faza pośrednia między rozstępami czerwonymi a białymi. Różowe rozstępy oznaczają, że od momentu ich pojawienia się upłynął już pewien czas, jednak stany zapalne w obrębie blizny nie zostały jeszcze w pełni złagodzone.

Dlaczego i w jakich częściach ciała powstają najczęściej rozstępy?

Jeśli rozpocząłeś/-ęłaś już kurację mającą na celu zmniejszenie widoczności rozstępów, z pewnością wiesz jak trudne jest to zadanie. Stosowanie wyłącznie serum na rozstępy nie wystarcza. Aby wygrać walkę z rozstępami, konieczne jest poddanie się specjalistycznym zabiegom w profesjonalnych salonach urody, takich jak Mona Lisa Poznań. Jednak czym są rozstępy i dlaczego pojawiają się na naszych udach, pośladkach i brzuchu? Otóż rozstępy to nic innego jak wrzecionowate pasma skóry powstałe w wyniku szybkiej zmiany objętości ciała. Gdy nasze ciało błyskawicznie się zmienia, struktury skórne nie nadążają za tą zmianą, w efekcie czego dochodzi do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych oraz powstania rozstępów. Oto kilka przykładowych sytuacji, gdy na ciele mogą pojawić się rozstępy:

 • ciąża – rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, ale również na piersiach, udach i pośladkach kobiet ciężarnych;
 • przyrost masy mięśniowej – intensywne treningi mogą powodować m.in. rozstępy na ramionach, udach, plecach czy klatce piersiowej;
 • szybki przyrost masy ciała – przytycie może sprzyjać pojawianiu się rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach;
 • szybki spadek masy ciała – drastyczne odchudzanie sprzyja powstawaniu nowych rozstępów na brzuchu, udach, piersiach i pośladkach;
 • szybki wzrost – u nastolatków można zaobserwować poziome rozstępy na plecach spowodowane bardzo szybkim wzrostem w okresie dojrzewania.

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach to problem, z którym wiele kobiet boryka się na co dzień. Blizny w tej partii ciała potrafią mieć negatywny wpływ na samoocenę i poczucie atrakcyjności. Nie trzeba jednak godzić się z tym stanem rzeczy. Specjaliści z salonu urody Mona Lisa w Poznaniu oferują skuteczne i bezpieczne metody na pozbycie się rozstępów. W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, kosmetyki oraz metody manualne, które umożliwiają wygładzenie skóry i redukcję widocznych rozstępów. Zapewniamy, że oferowane przez nas zabiegi są bezbolesne, skuteczne oraz przynoszą trwałe efekty. Dzięki nim możesz odzyskać pewność siebie i z dumą prezentować swoje piękne, gładkie piersi.

Rozstępy na udach

Salon urody Mona Lisa w Poznaniu oferuje szereg skutecznych metod usuwania rozstępów na udach. Jednym z rozwiązań cieszących się największą popularnością jest usuwanie rozstępów laserem. Laseroterapia umożliwia skuteczne i bezbolesne usuwanie widocznych znamion. Kolejnym sposobem jest radiofrekwencja mikroigłowa. Selektywna termoliza tkanek skóry prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym poprawy jędrności skóry oraz zmniejszenia widoczności blizn, w tym rozstępów. Kolejną metodą na rozstępy na udach jest karboksyterapia polegająca na wstrzykiwaniu do skóry dwutlenku węgla, który stymuluje krążenie krwi i pobudza procesy regeneracji skóry. Każda z tych metod jest skuteczna i bezpieczna, co daje wspaniałe efekty w zniwelowaniu rozstępów na udach.

Rozstępy na brzuchu

Rozstępy na brzuchu to zmiany skórne, które mogą pojawić się u każdej kobiety w czasie ciąży, ale również u mężczyzn i kobiet, którzy przybierają na wadze lub intensywnie trenują fizycznie. Skóra pokryta rozstępami dla wielu osób jest źródłem dyskomfortu i obniżonej pewności siebie, dlatego aby pozbyć się rozstępów na brzuchu, wiele osób decyduje się na zabiegi kosmetyczne. W salonie urody Mona Lisa oferujemy szereg skutecznych metod walki z widocznymi bliznami na brzuchu. Jedną z nich są zabiegi laserem frakcyjnym Clear+Brilliant, które polegają na pobudzeniu skóry do regeneracji. Oferujemy również procedurę mikronakłuć – mikroigłowanie skóry. Procedura ta silnie stymuluje skórę do samo odbudowy, zapewniając nie tylko zmniejszenie widoczności rozstępów, lecz również odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

Rozstępy na pośladkach

Rozstępy na pośladkach to problem, z którym wielu ludzi boryka się na co dzień. Powstają one w wyniku nadmiernego rozciągnięcia skóry, jako efekt pękania włókien kolagenowych i elastynowych. Rozstępy na pupie to nie tylko kosmetyczny problem, ale również źródło kompleksów i braku pewności siebie. Na szczęście istnieją skuteczne metody, które pozwalają zredukować widoczne pręgi na pupie. Jednym z takich zabiegów jest laseroterapia, która polega na stymulowaniu komórek skóry do produkcji nowego kolagenu. Innym popularnym rozwiązaniem jest karboksyterapia, czyli podawanie pod skórę dwutlenku węgla. Dzięki tym zabiegom można znacznie poprawić wygląd skóry i odzyskać pewność siebie.

Rozstępy na nogach

Rozstępy na nogach to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Powstają, gdy skóra jest naciągana zbyt intensywnie, np. podczas zbyt szybkiego przybierania na wadze. W miejscach uszkodzeń włókien kolagenowych pojawiają się nieestetyczne czerwone paski, które wyraźnie odznaczają się na skórze. Aby pozbyć się rozstępów na nogach, warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego, takiego jak Mona Lisa w Poznaniu. W naszej klinice można wykonać nieinwazyjne zabiegi, takie jak laserowe usuwanie rozstępów, radiofrekwencję mikroigłową czy mikrodermabrazję. W czasie konsultacji nasi eksperci doradzą Ci, który zabieg najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku i przyniesie najlepsze rezultaty.

Rozstępy na bicepsie

Rozstępy na bicepsie są częstym problemem wśród osób aktywnych fizycznie. Choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, są często uważane za estetyczny defekt. Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się ich, warto zwrócić uwagę na ofertę salonu Mona Lisa w Poznaniu. W naszej klinice oferujemy specjalistyczne terapie przeciw rozstępom, w tym m.in. skuteczne zabiegi laserowe, które pozwalają na redukcję widoczności rozstępów, a nawet całkowite pozbycie się ich. Dzięki skorzystaniu z naszej pomocy masz szansę poprawić swój wygląd i cieszyć się gładką, piękną skórą na ramionach. Zaawansowana technologia i doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej gwarantują, że efekty oferowanych przez nas zabiegów są trwałe i zadowalające. Skontaktuj się z ekspertami z salonu Mona Lisa i przekonaj się, jakie korzyści mogą wyniknąć z usunięcia rozstępów na bicepsach.

Rozstępy na biodrach

Rozstępy na biodrach potrafią skutecznie popsuć humor, a ich pozbycie się jest często niezwykle trudne. Jeśli zmagasz się z tym problemem, to koniecznie odwiedź salon Mona Lisa w Poznaniu i zwróć uwagę na nasze propozycje. Oferowana przez nas nowoczesna technologia i wiedza doświadczonych ekspertów pozwolą Ci osiągnąć efektywny i trwały wynik w walce z rozstępami. Nasza oferta obejmuje różnorakie rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych typów skóry, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować Ci fachową pomoc. Przyjdź do naszego salonu i pozbądź się rozstępów na biodrach raz na zawsze. Zadbaj o swoją skórę, poczuj się piękna i pewna siebie!

Zabiegi na rozstępy – skuteczne sposoby na usunięcie rozstępów

Oferta salonu Mona Lisa w Poznaniu obejmuje skuteczne metody usuwania zarówno starszych, jak i świeżych rozstępów, w tym:

Laseroterapia na rozstępy – jak wygląda zabieg?

Wśród oferowanych przez nas zabiegów medycyny estetycznej na rozstępy ogromną popularnością cieszy się laseroterapia. Zabieg ten polega na oddziaływaniu na skórę wiązką lasera w celu stymulacji procesów regeneracyjnych. Światło lasera wnika bowiem w głębsze warstwy skóry i powoduje mikrouszkodzenia. Następnie w efekcie procesu odbudowy dochodzi do produkcji nowych tkanek. Skóra staje się bardziej gładka, miękka i jednolita kolorystycznie, co widać już po pierwszym zabiegu.

Przeciwwskazania przed zabiegiem usuwania rozstępów

Przeciwwskazania przed zabiegiem usuwania rozstępów zależą od rodzaju procedury, której się poddajemy. W przypadku laserowego usuwania rozstępów przeciwwskazaniem są choroby skóry, ciąża oraz tendencja do bliznowacenia ran. Wśród przeciwwskazań do karboksyterapii należy wyróżnić ciążę, choroby nerek, płuc lub serca, epilepsję oraz nowotwory. W przypadku mikrodermabrazji nie można jej wykonać na skórze z trądzikiem, aktywnymi infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi oraz u osób z cerą naczynkową. Przed każdym zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad medyczny mający na celu określenie przeciwwskazań do zabiegów i wskazanie terapii zalecanych w danym przypadku.

Efekty przed i po zabiegu likwidacji rozstępów

Po zabiegu usuwania rozstępów w salonie urody Mona Lisa w Poznaniu, pierwsze efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Oprócz zmniejszenia widoczności rozstępów, zauważalne jest także wzmocnienie i uelastycznienie skóry. Po zakończeniu serii zabiegów, skóra staje się bardziej gładka i elastyczna, a rozstępy znikają w większości przypadków całkowicie. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym technikom wykorzystywanym w salonie urody Mona Lisa oraz doświadczeniu naszego personelu. W naszej klinice do likwidacji rozstępów wykorzystujemy wyłącznie specjalistyczny sprzęt, który pobudza skórę do regeneracji i samoodnowy. Efekty oferowanych przez nas zabiegów utrzymują się przez długi czas, a klienci są zadowoleni z uzyskanego efektu wizualnego.

Pielęgnacja i zalecenia po zabiegu usuwania rozstępów

W klinice urody Mona Lisa w Poznaniu każdorazowo po przeprowadzonym zabiegu usuwania rozstępów informujemy naszych klientów na temat zalecanej pielęgnacji i postępowania pozabiegowego. Ponadto, poniżej przedstawiamy ogólne zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry:

 • Zachowaj ostrożność w pierwszych dniach po zabiegu. Unikaj wysiłku fizycznego, wizyt na basenie lub w saunie.
 • Regularnie stosuj preparaty nawilżające, które dostarczą skórze niezbędnej wilgoci. Wskazane są specjalne kremy po zabiegu usuwania rozstępów, które przyspieszają proces regeneracji skóry.
 • Unikaj ekspozycji na słońce i opalania przez okres 4-6 tygodni po zabiegu. Skóra jest wtedy szczególnie wrażliwa i narażona na podrażnienia.
 • Unikaj wystawiania skóry na kontakt z substancjami drażniącymi, takimi jak mydła, żele pod prysznic, kosmetyki. Do higieny zalecamy stosowanie łagodnych preparatów do pielęgnacji ciała.
 • Jeśli pojawią się jakiekolwiek nieoczekiwane reakcje, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, ból – niezwłocznie skontaktuj się z naszym gabinetem urody.
 • Pamiętaj o regularnych wizytach na kontrolach u specjalisty. Wizyty po zabiegu są niezwykle ważne, ponieważ umożliwiają sprawdzenie stanu skóry oraz udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania czy wątpliwości.

Warto dodać, że nowoczesne metody usuwania rozstępów, takie jak laserowe usuwanie rozstępów, radiofrekwencja mikroigłowa czy karboksyterapia przeprowadzane są w naszym gabinecie urody w sposób bezpieczny i skuteczny, jednak nie należy zapominać o pielęgnacji skóry po zabiegu. W naszej klinice oferujemy wyłącznie zabiegi, które przynoszą efekty, a co najważniejsze nie podrażniają skóry. Postępując zgodnie z zaleceniami naszych ekspertów, możesz być zatem pewny satysfakcjonujących rezultatów, które pozostaną z Tobą na długo.

Kremy na rozstępy

Kremy przeciwko rozstępom to skuteczne narzędzie w walce z problemem czerwonych i białych pręg widocznych na skórze. Dzięki temu, że zawierają w składzie substancje aktywne, pomagają wzmocnić efekty zabiegów kosmetycznych usuwających rozstępy. Najlepsze kremy na rozstępy zawierają składniki takie jak: kwas hialuronowy, olej z pestek winogron, masło shea, witaminę E czy kolagen. Dzięki nim skóra staje się bardziej nawilżona, sprężysta i gładka. Kremy i sera na rozstępy należy stosować regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, aby zobaczyć pozytywne efekty. Pomocne są także regularne masaże w okolicy miejsc, gdzie powstały rozstępy. Zmiana stylu życia, zdrowe odżywianie i rezygnacja z używek również pomogą w walce z rozstępami.