poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Poznaj sekret smukłej sylwetki

Kategorie bloga

Wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczynamy holistycznie dbać o nasz wygląd. Uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy, korzystamy z dobrodziejstw, które oferują nam kliniki urody. W jaki sposób racjonalnie zadbać o swoją sylwetkę? Czy możemy w szybki ale zarazem bezpieczny sposób nadać naszej figurze odpowiednich kształtów i ją wysmuklić? Z Agnieszką Kowalczyk, właścicielką Kliniki Urody Mona Lisa rozmawiamy o tym jakie tajniki skrywa w sobie medycyna piękna.

 

Rozmawia – Piotr Chabzda

Zbliżające się lato nieubłagalnie przypomina nam o tym, że pora zadbać o swoje ciało i skórę. Co możemy zrobić aby w szybki sposób doprowadzić zarówno nasze ciało jak i kondycję skóry do odpowiedniego stanu?

O skórę trzeba dbać przez cały rok jednak należy wiedzieć, że o każdej porze roku skóra ma inne potrzeby. Jeżeli chcemy się cieszyć promienną, piękną skórą powinniśmy poznać jej potrzeby i umieć je zaspokoić. Z zabiegów, które przynoszą zadowalające efekty na wiosenną porę poleciłabym również masaż próżniowy. Większość kobiet zmaga się z problemem cellulitu, który dość ciężko zwalczyć domowymi sposobami. Szczególnie latem trzeba chronić skórę przed mocnym promieniowanie UV i nie zapominać o odpowiednim nawilżaniu.

Uprawianie sportu, zdrowe odżywianie na pewno dużo nam dają. Jednak coraz większa rzesza osób korzysta z zabiegów w klinikach urody. Na jakie zabiegi najczęściej warto zwrócić uwagę?

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne zabiegi masażu próżniowego ICOONE® oraz Endermologie wykorzystujące podciśnieniowe zassanie tkanki za pomocą odpowiednich głowic do ciała. Zabiegi te kierujemy do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. ICOONE® jest idealnym rozwiązaniem dla osób z problemami naczyniowymi i obrzękami.

Z niechcianym nadmiarem tkanki tłuszczowej możemy skutecznie zawalczyć za pomocą niskiej temperatury. Mam tu na myśli kriolipolizę, która wykorzystuje wrażliwość komórek tłuszczowych na niską temperaturę Tkanka tłuszczowa jest trwale niszczona i ulega stopniowej eliminacji naturalnymi drogami przez układ limfatyczny.
Niewątpliwe warte uwagi są zabiegi mezoterapii igłowej dwutlenkiem węgla czyli karboksyterapia. Jest to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowania, ale do najbardziej spektakularnych należy redukcja rozstępów, blizn, cieni i worków pod oczami, cellulitu w stadium III, zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, łysienia. To bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda wykonywana na wysokiej jakości aparaturze. Metoda ta jest absolutnie kompatybilna z innymi zabiegami. Spektakularne efekty osiągniemy w terapii łączonej z masażem limfatycznym.

Czy w ciągu dwóch miesięcy możemy wysmuklić naszą sylwetkę? Nadać jej odpowiedniego kształtu?

Oczywiście. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń Hi-Tech jest to możliwe. Pamiętać trzeba o zbilansowanej diecie, piciu wody i aktywności fizycznej. Nasze klientki uzyskują spektakularne efekty, redukują się obwody ciała i spełniają marzenia o smukłej sylwetce w zaledwie dwa miesiące.

Wiele kobiet boryka się z problemem cellulitu. Czy jest jakiś magiczny sposób na jego zwalczenie?

Zabiegów na cellulit jest wiele na obecnym rynku. Szczególnie polecam Icoone, który likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, oraz wszelkie objawy starzenia się skóry. Pragnę podkreślić iż, bez odpowiedniej diety i ćwiczeń ich skuteczność będzie dużo mniejsza. Poza tym jeden czy dwa zabiegi nie zlikwidują cellulitu, trzeba się poddać całej serii. W moim gabinecie działamy holistycznie. Mamy kilkuletnie doświadczenie w tego typu zabiegach. Byliśmy jednym z pierwszych gabinetów na poznańskim rynku, który wprowadził Icoone i kriolipolizę.
Oprócz profesjonalnych porad w zakresie zdrowego i racjonalnego stylu życia, proponujemy terapię skojarzone, czyli oprócz działania na skórę działamy poskórnie. Łączymy zabiegi, dzięki czemu uzyskujemy lepsze efekty, a co za tym idzie spełniamy marzenia o pięknej sylwetce. Korzystając z naszych zabiegów modelujących sylwetkę nie jest potrzebne pareo na plażę, a białe spodnie nie są nam straszne.

Odwiedzając Państwa salon można skorzystać z bogatego portfolia zabiegów dedykowanych w celu modelowania sylwetki. Każdy może skorzystać z tego typu zabiegów?

Zgadza się. Dzięki technologią które posiadamy, możemy zaproponować rozwiązanie problemu niechcianego cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz ujędrnić skórę. Zabiegi wykonujemy na sprzętach najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo i bezinwazyjność, do tego posiadają odpowiednie certyfikaty medyczne. U nas każdy pacjent przed zabiegiem musi odbyć wizytę kwalifikacyjną. Wizyta jest konieczna ze względu na wykluczenie oprócz standardowych przeciwwskazań do zabiegu także tych indywidualnych dotyczących pacjenta. W czasie wizyty jest przeprowadzany dokładny wywiad na temat zdrowia, przyjmowania leków, trybu życia pacjenta, aby wykluczyć i zminimalizować ewentualne nieporządne skutki zabiegu. Dodatkowo edukujemy naszych pacjentów, staramy się zaszczepić w nich zdrowe nawyki. Pamiętajmy iż każda zmiana zaczyna się od małych kroków.

Decydując się na zabiegi modelujące sylwetkę, na co powinniśmy zwrócić uwagę tuż po zabiegu? Jak wygląda pielęgnacja naszej skóry tuż po zabiegu?

Dla podtrzymania osiągniętych efektów zazwyczaj zalecane są zabiegi przypominające. Specjalista również dobiera terapię domową przy użyciu indywidualnie dobranych specjalistycznych kosmetyków. Bardzo ważne jest przestrzeganie wytycznych zaleconych przez kosmetologa.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze