poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Depilacja laserowa a leki

Kategorie bloga

Depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia. Przed pierwszym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad mający na celu wyeliminowanie przeciwwskazań. Depilacja laserem nie niesie za sobą negatywnych skutków oraz jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń specjalisty. Wymaga jednak od nas konkretnych przygotowań, również jeżeli chodzi o zażywane leki.

Pacjenci decydujący się na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia powinni pamiętać o odstawieniu niektórych leków. W czasie serii zabiegów w odstępie 4-6 tygodni należy zaprzestać stosowania kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C oraz z kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni ciała. Przed pierwszym zabiegiem trzeba odstawić te preparaty 4 tygodnie wcześniej. Na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kosmetyków o działaniu złuszczającym.

Warto pamiętać, że przyjmowanie leków światłoczułych może powodować nieprawidłowe reakcje skóry zarówno na światło słoneczne oraz laserowe. Należą do nich miedzy innymi antybiotyki stosowane do leczenia trądziku lub leki przeciwdepresyjne. Również z pozoru niegroźne suplementy diety i zioła, takie jak dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, pokrzywa, herbaty typu Figura mogą powodować skutki uboczne. O ile jest to możliwe wszystkie należy odstawić tydzień przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Natomiast półrocznej przerwy wymaga terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Specjaliści z Kliniki Urody Mona Lisa dostarczą wszystkich niezbędnych informacji dotyczących przygotowań do depilacji laserowej oraz zaleceń po zabiegu.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze