poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry?

Kategorie bloga

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Przyciąga coraz więcej osób, które chcą trwale pozbyć się niechcianego owłosienia na wybranych partiach ciała. Alternatywą do takiego zabiegu jest między innymi zwykła maszynka do golenia, depilator, kremy do depilacji oraz wosk. Jednak posiadaczki wrażliwej skóry mogą często borykać się z problemami podrażnień, krostek oraz wrastających włosków, które mogą powodować zapalenie mieszków włosowych. W tym przypadku warto wybrać depilację laserową.

Decydując się na zabieg trwałej depilacji za pomocą lasera zastanawiamy się jakie będą efekty oraz czy na pewno jest bezpieczny dla skóry i zdrowia. Jako, że laser jest nieinwazyjny, nie powoduje żadnych zagrożeń. Należy jedynie przestrzegać zaleceń przedstawionych przez specjalistę na konsultacji. Warto pamiętać, aby miesiąc przed planowanym zabiegiem nie usuwać owłosienia za pomocą depilatora czy wosku. Przez kilka tygodniu przed depilacją należy zrezygnować z opalania na słońcu, jak i w solarium. Jeżeli posiadamy opaleniznę uzyskaną samoopalaczem, zabieg można przeprowadzić po jej ustąpieniu. Ponadto trzy tygodnie wcześniej należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami.

Warto korzystać z najnowocześniejszych, a co za tym idzie bezpiecznych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jednym z nich jest depilacja laserowa. Urządzenie posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration), prestiżową nagrodę Złotego Laura Kosmetologii 2014 w kategorii „najlepsze urządzenie do trwałej depilacji owłosienia” oraz inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Jest to dla nas gwarancją jakości i satysfakcjonujących efektów.

Specjalista dokładnie wyjaśni czego należy unikać po zabiegu. Miedzy innymi obowiązuje zakaz opalania się na słońcu, w solarium i używania samoopalaczy przez około 2 tygodnie po zabiegu. Nie należy używać peelingu oraz preparatów z zawartością alkoholu. Tuż po wykonaniu depilacji trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, korzystania z sauny i basenu.

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego występują przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej. Jest to przede wszystkim ciąża, nowotwory, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze w miejscu depilowanej strefy. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń specjalisty, zabieg laserowej depilacji będzie całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze