poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Depilacja laserowa – kiedy można się opalać?

Kategorie bloga

Depilacja laserowa jest bardzo popularnym zabiegiem, które ma wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni dbający o swoje ciało. Pięknie opalona skóra i gładkie ciało to idealne połączenie. Należy jednak pamiętać o zaleceniach specjalisty przed, w trakcie oraz po zabiegu. Jednym z przeciwwskazań jest opalanie ciała na słońcu, w solarium oraz stosowania samoopalaczy.

Dlaczego należy zrezygnować z działania promieni przeciwsłonecznych na naszą skórę? Jest to związane z wytwarzaniem w melaniny, czyli barwnika, od którego zależy kolor naszej skóry i włosów. Melanina pochłania wiązkę lasera, dzięki czemu cebulki włosa ulegają zniszczeniu. Dotyczy to barwnika zawartego we włosach, a nie w skórze. Jeżeli mamy opalone ciało, to znaczna część światła zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka.

Depilacja laserowa wykonana na opalonej skórze lub po zastosowaniu samoopalaczy ma wpływ na skuteczność zabiegów. Poza tym działanie wiązki lasera może w tym przypadku przynieść przykre konsekwencje w postaci poparzeń, których efektem mogą być odbarwienia, przebarwienia oraz blizny na ciele. Nie tylko przygotowania do depilacji laserowej są niezwykle istotne, ale również zalecenia po nim. Opalanie po wykonanym zabiegu to również zły pomysł. W zależności od wrażliwości naszej skóry przez kilka dni po depilacji można zaobserwować zaczerwienienie skóry oraz odczuwać uczucie rozgrzania w miejscu poddanym zabiegowi.

Minimalna przerwa po insolacji w solarium lub naturalnej to minimum 4 tygodnie. Zależy to od stopnia opalenizny. W tej kwestii specjalista doradzi najlepsze rozwiązanie i wyznaczy odpowiedni termin zabiegu. Ponadto depilacja może być przeprowadzona po ustąpieniu opalenizny powstałej w wyniku domowego stosowania samoopalaczy oraz opalania natryskowego. Bezwzględnym przeciwskazaniem jest opalanie się w trakcie całej serii zabiegów i minimum 2 tygodnie po ostatnim zabiegu. Należy wówczas stosować kremy z filtrami UV A i B, najlepiej SPF 50.

Stosowanie się do tych zaleceń oraz eliminacja innych przeciwwskazań przez specjalistę pozwoli cieszyć się idealnie gładką skórą.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze