poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu ?

Kategorie bloga

Obecnie depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty już po kilku zabiegach. W tym celu należy odpowiednio przygotować swoje ciało i stosować się do zaleceń specjalisty.

Przede wszystkim nie należy się opalać na słońcu lub w solarium co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem. W przypadku mocno opalonej skóry laser może spowodować przebarwienia w obrębie depilowanej powierzchni. Dlatego w takiej sytuacji warto poczekać, aby opalenizna zeszła. Podobnie w przypadku użycia samoopalacza należy wstrzymać się z wykonaniem zabiegu.

Co najmniej przez 4 tygodnie przez zabiegiem nie należy wyrywać włosów za pomocą depilatora elektrycznego, wosku lub pęsety. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować za pomocą kremu (najpóźniej tydzień przed planowanym zabiegiem).

Depilowany obszar skóry nie powinien być podrażniony ani suchy, dlatego należy zrezygnować z silnych antyperspirantów typu Etiaxil. Warto natomiast stosować krem nawilżający Alantan Plus kilka dni przed zabiegiem oraz pomiędzy nimi. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, pozostawiając obszar około 1 cm2 z włosami w celu oceny barwy włosów.

Zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką oraz umówienia wizyty kwalifikacyjnej. Nasz doświadczony specjalista oceni stan skóry, typ włosów oraz przeprowadzi pełny wywiad na temat trybu życia, przebytych chorób, zażywanych leków oraz innych ewentualnych dolegliwości, w celu wyeliminowania przeciwwskazań.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze