poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Efekty depilacji laserowej

Kategorie bloga

Chyba każdy z nas chce cieszyć się idealnie gładką skórą niezależnie od pory roku. Nie tylko w trakcie wakacji, kiedy bardziej odsłaniamy ciało na plaży, ale również podczas wizyty na basenie, klubie fitness oraz innych aktywności. Jakie są efekty depilacji laserowej oraz czy możemy mieć pewność, że wszystkie niechciane włosy zostaną usunięte?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej chcemy długo cieszyć się efektem gładkiego ciała. Innowacyjne technologie, takie jak laser diodowy pozwalają na trwałe usunięcie owłosienia oraz jako, że należy do laserów diodowych charakteryzuje się najwyższą skutecznością. Jednak efekty wszystkich zabiegów medycyny estetycznej są uzależnione od naszych indywidualnych predyspozycji, koloru skóry i włosów. Pacjenci posiadający cienkie włosy oraz o jasnym zabarwieniu muszą liczyć się ze słabszym efektem. Wynika to z małej zawartości melaniny w mieszku włosowym, a więc barwnika odpowiadającego za kolor włosa. Jasne włosy mogą ulec jedynie przerzedzeniu. Podobna sytuacja występuje w przypadku depilacji na wargach sromowych.

Należy pamiętać, że planując zabieg depilacji laserowej warto zrezygnować z usuwania zbędnego owłosienia za pomocą metod wyrywających włosy, czyli wosku lub depilatora. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie większej ilości zabiegów, które przyniosą zadowalające efekty. Warto zaznaczyć, że depilacja w 100% nie jest możliwa, niezależnie od wybranej technologii laserowej. Jednak zabiegi przypominające po serii zabiegów skutecznie podtrzymają efekt gładkiej skóry. Ich ilość oraz częstotliwość jest również kwestią indywidualną. W celu uzyskania większej ilości informacji oraz oceny skóry przez specjalistę zapraszamy do Kliniki Urody Mona Lisa.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze