poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Kategorie bloga

Przed zabiegiem każdy pacjent odbywa wizytę kwalifikacyjną u specjalisty, która ma na celu wykluczenie standardowych przeciwwskazań do zabiegu. Aby wykluczyć i zminimalizować ewentualne skutki uboczne zostaje przeprowadzony wywiad na temat trybu życia pacjenta, przebytych chorób, ogólnego stanu zdrowia oraz zażywanych leków. Pacjent może również zostać poddany próbie laserowej w przypadku silnej pigmentacji skóry. Tym sposobem specjalista może określić jak naskórek reaguje na działanie lasera.

Po wywiadzie można przystąpić do właściwego zabiegu. Wybrane partie skóry naświetlane są wiązką światła z laseru. Innowacyjne lasery diodowe znacząco skracają czas trwania zabiegu, dzięki wykorzystaniu głowicy o dużej powierzchni zabiegowej. Działanie systemu chłodzącego ChillTip powoduje, że depilacja jest komfortowa. Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący i trwały należy przeprowadzić serię zabiegów zaleconą przez specjalistę w odstępie 4-12 tygodni. Laser oddziałuje na włoski, które są w fazie wzrostu. Liczba zabiegów jest uzależniona od koloru, ilości, rodzaju i struktury włosów, sugerujemy około 5 zabiegów. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie dobrych efektów już po paru zabiegach.

Zabieg depilacji laserem diodowym polega na wykorzystaniu fototermolizy. Wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik, którego największe stężenie jest właśnie w mieszkach włosowych. Trwałe zniszczenie cebulki możliwe jest dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze