poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Przywracamy skórze naturalny blask

Kategorie bloga

Każdy z nas chce dobrze się czuć we własnej skórze. Dbając o nią w odpowiedni sposób możemy nadać jej naturalnego blasku oraz cieszyć się młodym i świeżym wyglądem przez długi czas. O nowatorskiej metodzie wygładzenia i odmłodzenia skóry rozmawiamy z Agnieszką Kowalczyk właścicielką Kliniki Urody Mona Lisa. Coraz chętniej korzystamy z zabiegów kosmetologii estetycznej. Czy to oznacza, że świadomiej podchodzimy do dbałości o nasz wygląd?

 

Coraz chętniej korzystamy z zabiegów kosmetologii estetycznej. Czy to oznacza, że świadomiej podchodzimy do dbałości o nasz wygląd?

Ogromny postęp technologii sprawia, że zakres zabiegów gabinetów kosmetycznych stale się poszerza. Podczas jednorazowej wizyty możemy pozbyć się zmarszczek oraz wykonać lifting twarzy bez użycia skalpela. Zmienia się również nasze nastawienie do zabiegów. Mamy coraz większą świadomość znaczenia dobrego wyglądu, zwłaszcza w sferze zawodowej. Korzystanie z usług klinik, gabinetów nie jest już czymś wstydliwym, a bardziej postrzegane z dbałością o własny wizerunek. Zmiany w nastawieniu do zabiegów wynikają także z większej dostępności zabiegów. Kolejną bardzo ważną zaletą zabiegów jest ich nieinwazyjny przebieg. Dzięki temu, że są bezpieczne, nie pozostawiają widocznych blizn, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych jest zminimalizowane i znacznie mniejsze niż w przypadku operacji plastycznych.

Często podczas zabiegów estetycznych używane są lasery. Czy ich działanie rzeczywiście może nam pomóc w regeneracji skóry i jej odświeżeniu?

Laseroterapia to najbardziej rozpowszechniona metoda oraz skuteczne działanie. Zabieg taki pozwala kompleksowo napiąć i odmłodzić skórę. Działa zarówno na powierzchnię skóry, przyczyniając się do jej ogromnego odświeżenia (skóra staje się gładka, ładna, miła w dotyku, ma wyrównany koloryt), jak i stymulująco na kolagen, przez co uzyskujemy efekt liftingu i pogrubienia. Laser frakcyjny doskonale się sprawdza przy odmładzaniu starzejącej się skóry, o poszarzałym kolorze, opadającej, wiotkiej, z oznakami fotostarzenia i zmarszczkami. Warto skorzystać z tej metody zarówno profilaktycznie.

U Państwa w salonie można skorzystać z jedynego w Wielkopolsce zabiegu wykonywanego laserem frakcyjnym Clear + Brilliant.

Zabieg Clear+Brilliant to nowatorska metoda nieinwazyjnego resurfacingu, czyli wygładzenia i odmłodzenia skóry. Laser frakcyjny daje możliwość wypełnienia luki zabiegowej pomiędzy ostrzykiwaniem, a bardziej inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dzięki niemu otrzymujemy naturalny i trwały efekt poprawy stanu naszej skóry.

Jak wygląda terapia laserem frakcyjnym?

Energia lasera oddziałująca na mikroskopijne wielkości obszary skórne, powoduje zachodzenie w skórze procesów regeneracyjnych. Włókna kolagenowe zostają odbudowane, a uszkodzone fragmenty skóry są zastąpione zdrową, młodziej wyglądającą tkanką. Terapia laserem frakcyjnym doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i odświeża skórę, dzięki czemu uzyskujemy promienny wygląd.

Dla kogo rekomendowany jest zabieg?

Zabieg rekomendowany jest dla osób w każdym wieku o różnorodnym rodzaju skóry, które pragną zachować młody wygląd, zlikwidować oznaki starzenia i pozbyć się niedoskonałości bez ingerencji chirurga i bez ryzyka skutków ubocznych. Jest to nieinwazyjny sposób na poprawę kondycji skóry.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonywany laserem frakcyjnym Clear + Briliant jest bardzo bezpieczny, gdyż stosowany jest przez przeszkolonego kosmetologa, który oceni skórę i zaleci najbardziej odpowiednią terapię dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Brak rekonwalescencji po zabiegu podnosi komfort pacjenta nie wykluczając go z codziennych aktywności. Warto podkreślić, że laser posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA.

Ile zabiegów należy wykonać?

Po jednym zabiegu pacjentki widzą znaczną poprawę jakości skóry. Najlepsze efekty terapii daje przeprowadzenie serii około 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Dodatkowo innowacyjne głowice Permea i Oryginal odpowiednio dostosowane do rodzaju wskazania dają możliwość indywidualnego zastosowania terapii odmładzającej. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące.

Zabiegi wykonywane wspomnianym laserem znane są na całym świecie. Korzystają z nich między innymi gwiazdy Hollywood.

Zgadza się. Laserowy resurfacing stosowany jest przez takie gwiazdy jak m.in. Kim Kardashian, Jennifer Aniston czy Jennifer Lopez. Clear+Brilliant to naturalny zabieg laserowego odmładzania! Laser Fraxel polecany jest również przez magazyn Vogue, jako zabieg warty wykonania! Teraz również dostępny dla Poznaniaków.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze