poniedziałek - piątek: 8:00-21:00 | sobota: 8:00-16:00
Marcelińska 96C lok. 218 budynek Ataner, Poznań

Laserowe zamykanie naczynek

Opis zabiegu

Skąd się biorą rozszerzone naczynia krwionośne?

 

Rozszerzone naczynka na twarzy lub nogach to zmora wielu pań i panów. Problem ten dotyka ludzi w różnym wieku i dotyczy nie tylko twarzy, lecz również innych partii ciała, w tym nóg i rąk. Co jest jednak przyczyną pękających naczynek i czy można ich uniknąć?

 • U podstaw problemów z pękającymi naczynkami często leżą słabe naczynia krwionośne. Problem ten często bywa kwestią genetyczną. Jeśli więc u członków swojej rodziny zaobserwowałeś/-aś zmiany naczyniowe, istnieje ryzyko, że i Ty będziesz miał/-a te dolegliwości.
 • Nieprawidłowy styl życia sprzyja pękaniu naczynek, w tym m.in. mało aktywności fizycznej, stojąca praca.
 • Nagłe zmiany ciśnienia często skutkują pękaniem naczynek pod powierzchnią skóry.
 • Nagłe zmiany temperatury również mogą powodować pękanie naczyń na twarzy czy nogach.
 • Ekspozycja na słońce czy korzystanie z solarium sprzyjają poszerzaniu się naczyń krwionośnych.
 • Zmiany hormonalne towarzyszące ciąży często sprzyjają pojawianiu się pajączków na nogach kobiet. Najczęściej znikają one samoistnie po porodzie.
 • Ekspozycja na chemikalia, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku czy przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne sprzyjają pękaniu naczynek.
 • Trądzik różowaty często powoduje zaczerwienienie twarzy i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia pajączków na nogach.
 • Spożywanie alkoholu sprzyja poszerzaniu naczynek i ich pękaniu.

Skutecznym sposobem na pozbycie się rumienia i zamknięcie rozszerzonych naczynek jest zamykanie naczynek laserem firmy Alma oferowane w naszej Klinice Urody Mona Lisa. Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przeciwskazania

Choć laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem skutecznym i cechuje się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań, można wyróżnić kilka przeciwwskazań do wykonywania laseroterapii, w tym:

 • ciążę i okres karmienia piersią;
 • choroby skóry, w tym bielactwo i fotodermatozy;
 • niektóre choroby, w tym padaczkę, cukrzycę, choroby nowotworowe, HIV, WZW;
 • świeżą opaleniznę;
 • aktywne zmiany chorobowe skóry;
 • rozrusznik serca;
 • niektóre leki, w tym antykoagulanty, antybiotyki, pochodne witaminy A i niektóre leki kardiologiczne;
 • leki i zioła fotouczulające, w tym dziurawiec, nagietek, rumianek.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak działa laser do zamykania naczynek Alma?

Zamykanie naczynek laserem Alma opiera się na zasadzie selektywnej termolizy. Energia emitowana przez laser przechodzi przez skórę i zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę. Rozpad krwinek czerwonych prowadzi do zaciśnięcia naczynek i ich zniszczenia. W efekcie procesów metabolicznych naczynko zostaje wchłonięte przez organizm i nie jest już dłużej widoczne.

Laser wykorzystywany do zamykania naczynek krwionośnych stosowany w naszym gabinecie jest wyposażony w dwie długości fali – długość 532 nm i 940 nm. Pierwszą wykorzystuje się w przypadku zamykania drobnych naczynek usytuowanych tuż pod powierzchnią skóry, drugą natomiast do laserowego usuwania naczynek o większych rozmiarach, np. w okolicy nosa. Parametry urządzenia każdorazowo dopasowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta tak, by zagwarantować mu maksimum skuteczności i bezpieczeństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opis zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU:
20-90 MINUT
REKOMENDOWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW:
6-7
CEL:
TRWAŁA REDUKCJA OWŁOSIENIA

Cennik usługi

1 ZABIEG
PAKIET ZABIEGÓW
30 MIN
120 ZŁ
120 ZŁ
60 MIN
240 ZŁ
240 ZŁ

Schemat terapii

Przed zabiegiem

Bezpośrednio przed zabiegiem zgól włosy w miejscu depilacji jednorazową maszynką. Na 4-8 tygodni przed depilacją laserową zrezygnuj z depilatora, wosku i wyrywania włosków pęsetą, aby nie wyrywać cebulki włosa.

 

Przed zabiegiem wypij ok. 2 litry wody mineralnej. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. Na tydzień przed depilacją laserową nie peelinguj skóry w miejscu zabiegu. Zrezygnuj z opalenizny na 4-6 tyg. przed depilacją laserową i stosuj się do przeciwwskazań.

CZYTAJ WIĘCEJ

W trakcie

Kosmetolog dogala włoski, które klientowi nie udało się samemu usunąć. Dokładnie dezynfekuje głowicę lasera. Kosmetolog i klient zakładają okulary ochronne. Kosmetolog mapuje fragment ciała poddawany depilacji – zmywalną kredką rysuje na skórze małe kwadraciki, aby precyzyjnie wykonać zabieg. Przygotowuje kompresy z lodem i mocno schładza skórę. Miejsce przy miejscu oddaje strzały laserem Light Sheer Duet, delikatnie dociskając głowicę lasera do skóry. Po zakończonym zabiegu skóra może być podrażniona, dlatego kosmetolog nakłada na depilowane miejsce specjalną maść lub krem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Po zabiegu

Przez min. 4 tygodnie nie opalaj miejsca, w którym wykonywana była depilacja laserowa. W tym okresie stosuj kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50. Aby efekty były najlepsze kolejny zabieg wykonaj za min. 6 do 12 tygodni. Po depilacji twarzy nie stosuj makijażu, ponieważ może on podrażnić skórę. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg i okolic bikini załóż lekkie, zwiewne ubranie. Zrezygnuj z obcisłych legginsów czy uciskających rajstop. Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) wykonaj min. po 2 tygodniach od zabiegu depilacji. Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru. W niektórych przypadkach mogą pojawić się strupki. Wszystkie te objawy są naturalne i powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach! W tym czasie traktuj skórę delikatnie: Używaj żelu bezmydłowego, toniku lub mleczka bezalkoholowego. Możesz przemyć depilowany obszar czystą wodą. Nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej pach. Możesz użyć zasypki, kremu lub maści Alantan, Bepanthen czy Dermopanten. Delikatnie osuszaj skórę, nie trzyj i nie drażnij inny sposób. Jeśli objawy nie miną skontaktuj się z nami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem?

Laser do zamykania naczyń i redukcji rumienia wykorzystywany w Klinice Urody Mona Lisa charakteryzuje wysoka skuteczność, niska inwazyjność i wszechstronne zastosowanie. W naszym salonie wykorzystujemy go do zamykania naczynek krwionośnych i usuwania różnorakich niedoskonałości skórnych, które mogą skutkować pogorszonym samopoczuciem i zaniżoną samooceną pacjentów.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu z wykorzystaniem lasera firmy Alma należy wyróżnić:

 • potrzebę zamknięcia rozszerzonych naczynek na twarzy, szyi lub dekolcie;
 • chęć pozbycia się naczynek, tzw. pajączków;
 • chęć redukcji naczyniaków rubinowych;
 • potrzebę obkurczenie rumienia;
 • konieczność leczenia objawowego trądziku różowatego;
 • chęć pozbycia się problemu czerwieniejącej twarzy.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to skuteczna metoda usuwania rozszerzonych naczynek na twarzy lub nogach, nie wymagająca specjalnych przygotowań. W gabinecie kosmetologii estetycznej Mona Lisa, po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, specjalista wykonujący zabieg oczyszcza dokładnie obszar zabiegowy, a następnie zakrywa oczy pacjenta specjalnymi okularami ochronnymi i ustawia parametry urządzenia. Głowica urządzenia emituje plamkę naprowadzającą operatora na konkretne naczynka, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo precyzyjny i skuteczny. Wiązka światła lasera kierowana jest bezpośrednio na zmiany naczyniowe, nie uszkadzając sąsiednich tkanek. Energia lasera zostaje zaabsorbowana przez rozszerzone naczynka, które następnie ulegają zanikowi.

Bezpośrednio po zabiegu laserowego zamykania naczynek, każdy pacjent otrzymuje wskazania dotyczące postępowania przez kilka kolejnych dni po zabiegu.

Nie tylko estetyczny wygląd! – Jakie są efekty zamykania naczynek?

Rozszerzone żyłki i pojawiające się z wiekiem teleangiektazje, w zależności od obszaru, na którym występują, nierzadko są przyczyną braku pewności siebie i zaniżonej samooceny, zwłaszcza w przypadku kobiet. Niektóre naczynia krwionośne są zbyt widoczne, by ukryć pod warstwą makijażu lub w inny sposób, przez co osoby borykające się z tym problemem często nawet wycofują się z życia społecznego. Decydując się na zabieg laserowego usuwania naczynek łatwo można pożegnać się z tym problemem raz na zawsze. Już pierwszego dnia po wykonaniu zabiegu widać znaczną poprawę wyglądu skóry i redukcję zmian chorobowych.

Kiedy są widoczne pierwsze efekty zabiegu zamknięcia popękanych naczynek?

 

Efekty laserowego zamykania naczynek na twarzy lub nogach są widoczne już tuż po wyjściu z gabinetu. Całkowite zamknięcie światła naczynka można zaobserwować jednak dopiero 2 – 4 tygodniu po zabiegu.

Usuwanie naczynek krwionośnych – ile trwa zabieg?

 

Czas usuwania zmian naczyniowych różnego pochodzenia jest różny, w zależności od obszaru objętego leczeniem. Specjalista zazwyczaj usuwa popękane naczynka z nosa przez ok. 15 min, rumień z twarzy przez ok. 30 minut, natomiast usunięcie rozszerzonych naczyń z dekoltu zajmuje mu blisko godzinę.

Laserowe leczenie zamykania naczyń krwionośnych: ile zabiegów i jak często?

 

Ilość zabiegów laserowego zamykania naczynek jest różna w zależności od wielkości obszaru wymagającego leczenia i głębokości naczyń. W przypadku delikatnych zmian skórnych często wystarczy jeden zabieg, natomiast w sytuacji zamykania większych naczyń znajdujących się w głębszych warstwach skóry, zabieg należy powtórzyć kilka razy. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów, zaleca się wykonanie od 1 do 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek na twarzy?

Wiesz już na czym polega zabieg, pora więc, abyś dowiedział/-a się jak się do niego przygotować. Otóż przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek należy:

 

 • nie przyjmować leków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i uczulających na światło;
 • nie stosować kremów, balsamów, maści itp.;
 • nie opalać się przez 4 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie stosować samoopalacza przez 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie przyjmować substancji o działaniu rozrzedzającym krew, tj. aspiryny, alkoholu, antykoagulantów.

Jak postępować po zabiegu laserowego zamykania naczyń? – rekonwalescencja

 

Po zamykaniu naczynek laserem należy:

 • nie drażnić leczonego miejsca mydłem i innymi kosmetykami, gąbką, ręcznikiem, itp.;
 • stosować krem z filtrem SPF 50+ codziennie minimum przez miesiąc po zabiegu;
 • unikać ćwiczeń fizycznych, sauny i gorących kąpieli przez 4-5 dni po zabiegu;
 • nie stosować kosmetyków złuszczających przez 2 tygodnie po zabiegu;
 • przyjmować odpowiednią ilość płynów przez 2 tygodnie po zabiegu.
 •  

Obrzęk, rumień i jasnoczerwone ślady widoczne w miejscu objętym leczeniem są normalnymi następstwami laserowego zamykania naczynek. Z reguły znikają w ciągu doby po zabiegu.

 

Umów się na wizytę w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu!


Zapraszamy do skorzystania z usługi laserowego zamykania naczynek na twarzy, nogach lub innych partiach ciała w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na zamknięcie niechcianych plam naczyniowych, usługa laserowego zamykania naczynek w Klinice Urody Mona Lisa w Poznaniu jest świetną opcją. Niezależnie od tego, czy masz pajączki na twarzy czy na nogach, ten bezpieczny i skuteczny zabieg może pomóc Ci uzyskać gładką, równomierną skórę, jakiej pragniesz. Nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci uporać się z przykrym problemem i odpowiedzą na każde z Twoich pytań. Zapraszamy!

Mocne strony zabiegu

 • Lorem ipsum dolor sit amet,
 • consetetur sadipscing elitr sed
 • diam nonumy eirmod empor
 • invidunt ut labore et dolore
 • magna aliquyam erat sed diam voluptua
 • Lorem ipsum dolor sit amet,

Kluczowe fakty o zabiegu

Kto wykonuje zabieg?

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr sed diam nonumy eirmod empor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat sed diam voluptua

Czy zabieg jest bolesny?

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr sed diam nonumy eirmod empor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat sed diam voluptua

Ile trwa rekonwalescencja?

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr sed diam nonumy eirmod empor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat sed diam voluptua

Efekty

Opinie o salonie

ANNA, 31 LAT:
Czytaj więcej
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.
ANNA, 31 LAT:
Czytaj więcej
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.
ANNA, 31 LAT:
Czytaj więcej
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.
Poprzedni
Następny

Poznaj topowe zabiegi
w salonie piękności Mona Lisa

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore 


Dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est

0
zadowolonych klientów
0 lat
doświadczenia na rynku
0
urządzeń Hi-tech klasy premium
0
opinii zadowolonych klientek
0
specjalistów i dermatolog

Wiedza